Anasayfa / Gündem / Cinayet zanlısı 11 yıl sonra ehliyet alırken yakalandı

Cinayet zanlısı 11 yıl sonra ehliyet alırken yakalandı


Balıkesir’in Bandırma ilçesinde 2005 yılında cinayete kurban giden taksici 61 yaşındaki Hüseyin Aydemir’i öldürdüğü iddia edilen 45 yaşındaki Muhiddin Doğan, Emniyet Müdürlüğü’ne ehliyet almak için başvuru yapınca, parmak izinden yakalandı.

haber detay h8756486564564

Bandırma ilçesinde şehirlerarası otobüs terminali yakınında bulunan durakta taksicilik yapan Hüseyin Aydemir, 25 Temmuz 2005 günü 10 T 2298 plakalı aracına müşteri olarak binen bir kişi tarafından kent merkezinden 15 kilometre uzaklıktaki Doğruca Mahallesi virajında bıçaklanarak öldürüldü. Olay sonrasında özel ekip oluşturan Bandırma İlçe Jandarma Komutanlığı, şüpheli olarak Muhiddin Doğan’ı tesbit etti. Doğan’a ulaşamayan jandarma, cinayetin işlendiği tüm delil ve parmak izlerini Bandırma İlçe Emniyet Müdürlüğü ile paylaştı.

SUÇ ORTAĞI DA VARMIŞ

Muhiddin Doğan, 22 Ocak 2016’da Bandırma İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne ehliyet almak için müracaat etti. Muhiddin Doğan’ın parmak izini alan polis daha sonra Bandırma İlçe Jandarma Komutanlığını arayarak parmak izlerinin 2005 yılında Bandırma’nın Doğruca Mahallesinde meydana gelen taksici Hüseyin Aydemir cinayetindeki parmak izleriyle örtüştüğünü bildirdi.

Bunun üzerine Bandırma İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler Muhiddin Doğan’ı, Erdek İlçesi’ne bağlı Karşıyaka Mahallesi’ndeki evinde yakaladı. İfadesinde suçu kabul eden Muhiddin Doğan cinayeti arkadaşı Mehmet Turan ile birlikte işlediğini, Turan’ın başka bir suç nedeniyle Bandırma Açık Cezaevi’nde olduğunu söyledi. Sorgulaması tamamlanan Muhiddin Doğan, ’Kasten adam öldürmek’ suçundan adliyeye çıkartıldı.Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top