Anasayfa / Gündem / Cinayet sanığı 14 yıl sonra yakalandı

Cinayet sanığı 14 yıl sonra yakalandı


ADANA’da kumar oynadıkları Hüseyin Derebaş’ın boğazını keserek öldürüp, parasını gasp ettiği iddiasıyla ömür boyu hapis cezasına çarptırılan ve 14 yıldır aranan 54 yaşındaki Sait Akelma yakalandı.

haber detay h6513262310

Merkez Seyhan İlçesi’nin Alidede Mahallesi’nde oturan Hüseyin Derebaş, 22 Haziran 2000’de Hadırlı Mahallesi’nde boğazı kesilerek öldürüldü. Derebaş’ın boynunda taşıdığı ve içerisinde 100 dolar ile 110 TL bulunan para kesesinin yerinde olmadığı tespit edildi. Olayı araştıran Cinayet Bürosu ekipleri, Derebaş’ın en son Sait Akelma ve Abdurrahman Erkan ile birlikte kumar oynadıklarını belirledi. Derebaş’ın gasp amacıyla boğazı kesilerek öldürüldüğünü saptayan polis, Sait Akelma ve Abdurrahman Erkan’ı yakaladı. Adana 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılama sırasında suçlamaları kabul etmeyen sanıklar tahliye edildi, 20 Kasım 2002’de de her ikisi de ömür boyu hapis cezasına çarptırılıp haklarında yakalama kararı çıkartıldı. O günden bu yana aranan ve cezaları da kesinleşen sanıklardan Akelma, 14 yıl boyunca polisten kaçtı.

Sait Akelma’yı yakalamak için çalışma yapan ekipler, önceki gün Alidede Mahallesi’nde olduğunu saptadı. Bulunduğu adrese baskın yapan polis, Sait Akelma’yı kıskıvrak yakaladı. Akelma, cezaevine gönderildi.
kaynak aksamSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top