Anasayfa / Gündem / Cinayet 8 yıl sonra çözüldü!

Cinayet 8 yıl sonra çözüldü!


Almanya’nın Köln kentinde, 22 Temmuz 2007 tarihinde Supa Salad- Bar adlı restoranda işlenen Anke Schäfer (24) cinayeti aydınlatıldı. Cinayet zanlısının 35 yaşındaki bir Türk olduğu öğrenildi.

haber detay h8664856545364

Köln polisi de olayla ilgili olarak açıklama yaptı. Polisin verdiği bilgiye göre, zanlı hırsızlık suçundan Hamburg cezaevinde yatan bir kişi. Zanlıyı, cinayetin işlendiği gün olay yerinde bulunan bir sigara izmariti ele verdi.

Çeşitli delilleri değerlendiren polisin talebi üzerine ağustos ayında zanlıya DNA testi yapıldı. Test sonunda izmaritteki DNA ile zanlının DNA’sının aynı olduğu görüldü. Bunun üzerine yapılan sorgulamada, zanlı, cinayeti işlediğini kabul etti.

Bild gazetesinde ise zanlının, restoranın şefi olan Anke Schäfer’den para istediği ancak Anke Schäfer’in bağırması üzerine öldürdüğü ileri sürüldü.

Genç kadının cesedi bir gün sonra kardeşi tarafından işyerinde bulunmuştu.

Köln polisi cinayeti aydınlatmak için “MK Supa” adlı bir ekip kurmuştu. Sekiz yıl boyunca yüzlerce tanığı dinleyen polis, çok sayıda ihbar ve delili büyük bir titizlikle araştırıyordu. kaynak hurriyetSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top