Anasayfa / Sağlık / Cilt kremlerinde ki tehlike ortaya çıktı

Cilt kremlerinde ki tehlike ortaya çıktı


“Binlerce kişinin kullandığı, cilde fayda sağladığı düşünüldüğü cilt kremleri ve kozmetik ürünlerde tehlike ortaya çıktı.”

haber detay h96874636

Binlerce kişinin kullandığı, cilde fayda sağladığı düşünüldüğü cilt kremleri ve kozmetik ürünlerde tehlike ortaya çıktı.
Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından yapılan 336 kozmetik ürünün incelenmesinde, 138’inin ‘güvensiz’ olduğu tespit edildi.

Sağlık Bakanlığı’na bağlı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından 2016’nın ilk üç aylık döneminde yapılan 336 kozmetik ürün incelemesinde, 170 ürünün ‘teknik düzenlemeye aykırı’, 138’inin ise ‘güvensiz’ olduğu ortaya çıktı.

Yapılan habere göre, 336 kozmetik ürün ve 573 tıbbi cihazın incelendiği tıbbi cihaz ve kozmetik denetimlerin sonucunda ‘teknik düzenlemeye aykırılık’, ‘güvensizlik’ ve ‘mevzuata uygun olmadığı’ gerekçeleriyle toplamda 279 bin 663 lira para cezası kesilirken ürün geri çekme ve imha işlemleri de uygulandı.

Kesilen para cezasının firmalara caydırıcı olması düşünülürken, birçok güzellik uzmanı bu kremleri kullanmak yerine doğal besinler ile cildi hem içten hem dıştan beslemesine vurgu yapıyorlar. kaynak etrafSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top