Anasayfa / Gündem / CHP’den Maçka Parkı’nda “Adalet Nöbeti”

CHP’den Maçka Parkı’nda “Adalet Nöbeti”


CHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından dün duyurusu yapılan “Adalet Nöbeti” için Maçka Demokrasi Parkı’nda olağanüstü önlemler alındı. Polis parka girişlerde güvenlik önlemi aldı. İçeri girenlerin üzerleri arandı.

İNCE: TÜRKEŞ İLE BERBEROĞLU AYNI ŞEYİ SÖYLEDİ
CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın Maçka Demokrasi Parkı’nda düzenlediği “adalet nöbeti” için kalabalık toplandı. Parka gelen CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, “Tuğrul Türkeş’le Enis Berberoğlu aynı şeyi söyledi” dedi.

CHP’li Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce parka ilk gelen isimler arasında yer aldı. Gazetecilere açıklama yapan İnce, şunları söyledi:

“Tuğrul Türkeş’le Enis Berberoğlu aynı şeyi söyledi. İkisi de dedi ki, kim inanır Türkmenlere gittiğine bu silahların. Hatta yemin etti Tuğrul Türkeş. Aynı şeyi söyleyen CHP milletvekili hapiste. AKP milletvekili başbaka yardımcısı… Bunların partisinin adında ‘Adalet’ var. Batsın bunların adaleti. Birgün hesap verecekler. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Nasıl FETÖ’cüler kodesteyse, bunlar da kodeste olacak. Hiç kimsenin şüphesi olmasın. Zaman alacak biraz. En önemlisi belki de bu ülkenin Cumhurbaşkanı yok. O, Cumhurbaşkanı falan değil. Partinin başkanı, yargının başkanı, ordunun başkanı, bir partinin genel başkanı aynı zamanda. Partili Cumhurbaşkanı bu ülkenin sokaklarını kana bulamak istiyor. Bundan hiç kuşkum yok artık. Ama biz sağduyulu davranacağız. Hukuktan şaşmayacağız. Bunların ne mal olduklarını herkese anlatacağız.”

ADALET YAZILI DÖVİZLER TAŞIYORLAR
Parkta toplanan kalabalık adalet yazılı dövizler taşırken sık sık “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” şeklinde slogan atıyor.

28 GÜN SÜRECEK
CHP İstanbul İl Başkanlığı bugün saat 11:00’de Maçka Demokrasi Parkı’nda “Adalet Nöbeti” başlattı. CHP Genelbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Güvenpark’ta başlattığı adalet yürüyüşüyle aynı anda başlayan nöbet, yürüyüşün devam edeceği 28 gün boyunca devam edecek. CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, İstanbul Milletvekilleri Enis Berberoğlu’nun Maltepe Cezaevinde tutulması halinde Kılıçdaroğlu ile Maltepe’de buluşacaklarını. Silivri’ye nakledilmesi halinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Maçka parkına kadar geleceğini, sonra birlikte Silivri’ye yürüyeceklerini açıkladı. Canpolat,” Enis Berberoğlu Maltepe Cezaevindre kalırsa, Maltepe Cezaevi’nde, Silivri’ye gönderilme olasılığı gözüküyor, eğer Silivri’ye gönderilirse Maçka Parkı’nda Genelbaşkanımızla buluşacağız. Buradan bütün kadrolarımızla, bütün ötekilerle, demokrasiye, adalete, Mustafa Kemal ilkelerine, barışın kardeşliğin devam etmesi için birlikte Silivri’ye yürümüş olacağız”diye konuştu.

“MÜCADELEMİZ DAMADI GÜÇLÜ OLMAYANLARIN MÜCADELESİDİR”
CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat mücadelelerinin sadece Enis Berberoğlu için olmadığını belirterek,” Mücadelemiz, onun şahsında bütün mağdur olanlar, bütün sahipsizler, bütün ötekiler, damadı güçlü olmayanların da mücadelesidir”dedi.

CANKURTARAN, ” BİZ DE MEYDAN OKUYORUZ”
CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Cankurtaran da, ” Bugün AKP bize kartlarını açmış meydan okuyorsa, biz de CHP olarak buradayız. Biz de meydan okuyoruz. Biz de buradayız. Direnmeye devam edeceğiz. Sizin Faşist politikalarınıza pabuç bırakmayacağız”şeklinde konuştu.

ALTAY: LANET OLSUN BÖYLE ADALETE
Adalet nöbeti öncesi konuşan isimlerden biri de CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’dı. Altay ” Dün akşam Maltepe Cezaevine İstanbul Milletvekilimiz Enis Berberoğlu’nun özgürlüğünü koymadık. Dün akşam Maltepe Cezaevine vicdanı koyduk, ahlakı koyduk, namusu koyduk, şerefi koyduk, hak ve özgürlükleri koyduk, bağımsızlığımızı, demokrasiyi, adaleti koyduk. Lanet olsun böyle adalete” dedi.

MUHARREM İNCE: BİRGÜN SİZ DE BU HESABI VERECEKSİNİZ.
CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce de Maçka Parkı’na gelen isimler arasındaydı. Yerinde takip ettiği Ergenekon davasını hatırlatan İnce, yargı mensuplarına çağrıda bulunduğunu söyleyip,” Silivri’de insanları inim inim inleten hakimleri savcıları görmelerini onlardan ibret almalarını istiyorum. Onlar bizimle orda dalga geçerken, boş sandalyelere bile milletvekillerini oturtmazken, onlara şunu demiştik; ‘Bakın bu yaptığınız yanınıza kalmaz’. ‘Gün gelir siz de hesap verirsiniz’. ‘O kürsüden iner, aşağıda sanık sandalyesinde oturursunuz’ demiştik. Bizi dinlemediler. Şimdi kendileri fare deliğindeler. Kodesteler, ya da kaçaklar. Bugün iktidar sahiplerine sesleniyorum. Ve onların sopası konumuna gelmiş yargı mensuplarına sesleniyorum. FETÖ’cülere bakın, ibret alın. Birgün siz de bu hesabı vereceksiniz. Size bu hesabı soracağız” şeklinde konuştu.

TEKİN’DEN DAMAT HATIRLATMASI
CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş’in sözlerini okuyarak, ” ‘Vallahi de billahi de bu silahlar Türkmen kardeşlerimize gitmemiştir’ cümlesi bugün kabinedeki bakana aittir. Hadi yargılayın bakayım şimdi” dedi. Tekin CHP olarak bir tek talepleri olduğunu söyleyerek,” Bir tek talebimiz var. Darbenin damatlar kolu var. Hukuk sisteminin damatlar koluna reva gördüğü bu uygulamayı milletvekillerine , belediye başkanlarına, gazetecilere uygulana kadar, CHP adalet aramaya devam edecek” diye konuştu.

DİSK GENEL SEKRETERİ HATIRLATTI
DİSK Genelsekreteri Arzu Çerkezoğlu da CHP’nin adalet nöbetine destek verdi. Çerkezoğlu konuşmasında bir hatırlatmada bulunarak, ” Bugün 15 Haziran. 1970’de her türlü adaletsizliğe ve hukuksuzluğa karşı meşru mücadele yürüten, Türkiye işçi sınfının en büyük direnişlerinden birinin 47’inci yılı, Biz DİSK olarak diyoruz ki, emeğin hakları olmadan bir ülkede demokrasi olmaz”dedi.

OYA BERBEROĞLU: MUSTAFA KEMAL’İN ASKERLERİYİZ
Tutuklanan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun eşi Oya Berberoğlu da kısa bir konuşma yaptı. ” Zeten adaletin olmadığını uzun zamandır biliyoruz” diyen Oya Berberoğlu yargılamanın bir skandal olduğunu söyledi. Berberoğlu,” Dün duruşmada yaşadıklarımız çok büyük bir rezalet. Çok büyük bir skandal. Dünya hukuk tarihine geçecek kadar büyük bir skandal” diye konuştu. Oya Berberoğlu sözlerini şöyle tamamladı: Ben bir cümleyle sözlerimi bitirmek istiyorum. Mustafa Kemal’in askerleriyiz. Yılmadık, yılmayacağız. Atamızın kemiklerini artık sızlatmalarına bir daha izin vermeyeceğiz. Konuşmaların ardından nöbet başladı. Her gün bir ilçe teşkilatının sorumluluğunda sürecek nöbette CHP Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı bir konser verdi. kaynak sözcü
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top