Anasayfa / Ekonomi / Çeyrek altın üretimi eylülde rekor kırdı

Çeyrek altın üretimi eylülde rekor kırdı


Eylül 2015’te piyasaya 2 bin 440 adet çeyrek altın veren darphane, bu yılın aynı döneminde 180 kat artışla 442 bin 250 çeyrek altın üretimi gerçekleştirdi.

haber-detay-h541021137481974713

İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Norayr İşler, rekor düzeydeki artışın birçok etkene bağlanabileceğini belirterek, “Ramazan ayı ve 15 Temmuz hain darbe girişimi sebebiyle ertelenen taleplerin piyasada karşılığını gördüğünü söylemek mümkün” dedi.

Üretimdeki artışın, ramazan ayında durgunlaşan ve 15 Temmuz darbe girişimiyle şok yaşayan piyasaların tekrar normale dönmeye başladığının bir göstergesi olduğunu belirten İşler, “Dolar ve avroda ibre yukarı doğru olsa da gittikçe karmaşıklaşan, belirsiz hâle gelen günümüz dünyasında ulusal para birimleri, artık tüketicilere çok da güvenilir gelmiyor. Yatırımcı, her zaman olduğu gibi tercihini yine güvenilir liman olan altından ve mücevherden yana kullanıyor. Paradan çıkış, altın ve mücevhere dönüş sürecini önümdeki süreçte daha da göreceğiz” diye konuştu. kaynak turkiyegazetesiSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top