Anasayfa / Ekonomi / Cep Telefonu Alacaklara Kötü Haber!

Cep Telefonu Alacaklara Kötü Haber!


Döviz kurlarının artmasının ve torba yasanın getirdiği yeni vergi yüklerinin etkileri çok yakında cep telefonu, radyo, televizyon, müzik seti gibi elektronik aletlerin fiyatlarına yansıyacak.

cep-telefonu-alacaklara-kotu-haber

Resmi Gazete’de yayımlandıktan sonra 11 Eylül tarihinde yürürlüğe giren ‘Torba Yasa’ ve döviz kurlarının günden güne artması sebebiyle ithal cep telefonu, televizyon, radyo, video, müzik seti gibi elektronik araçların maliyetlerinin yüzde 16 düzeyinde artması üreticileri endişelendiriyor. Cumhuriyet’in haberine göre, Nokia Türkiye Genel Müdürü Sertaç Şener, torba yasanın getirdiği yeni vergi yüklerinin etkilerini yakın zamanda ürünlere yansıtacaklarını ve fiyat ayarlamaları olacağını bildirdi.

Microsoft iki yeni telefonu Lumia 735 ve Lumia 830’u Türkiye’de satışa sunuyor. 999 liralık fiyatıyla bu ay piyasaya çıkan Lumia 735, geniş açısıyla selfie çekmeyi kolaylaştırıyor. Kasımda 1.299 liraya piyasaya çıkacak Lumia 830, Microsoft’un yeni amiral gemisi olacak. Sertaç Şener, iki yeni ürünü Letonya’nın başkenti Riga’da tanıttı. Windows Phone olarak 24 ülkede en çok tercih edilen ikinci işletim sistemi olduklarını anlatan Şener, Windows mağazada şu anda 2 bini yerel 300 bin uygulama olduğunu belirtti.

2013 Kasım ayından bu yana Windows Phone olarak 15 Lumia çıkardıklarını anlatan Şener, akıllı telefonlarda 24 ülkede yüzde 10 pazar payını geçtiklerini Türkiye’de de hedeflerinin bu olduğunu ifade etti. Yapılan araştırmalara göre her gün 100 milyon selfie çekildiğini ve bunların 17 milyonunun sosyal ağlarda paylaşıldığını belirten Şener, “Lumia 735, geniş açılı objektifiyle rahatça selfie çekmeye ve anında paylaşmaya imkân tanıyor. Hem gece hem gündüz çekimlerinde inanılmaz görüntü ve video kalitesi sağlayan Lumia 830, ZEISS lensli 10 MP PureView kameraya, RichRecording teknolojisine sahip olmanın yanı sıra optik görüntü sabitleme teknolojisini taşıyan gelmiş geçmiş en ince Lumia cihazı” diye konuştu. kaynak: mynetSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top