Anasayfa / Magazin / Cem Özer’in sözleri tartışmaya yol açtı

Cem Özer’in sözleri tartışmaya yol açtı


Cem Özer, kadınların ekonomik bağımsızlığa sahip olması nedeniyle günümüzde evliliklerin daha kolay bittiğini söyleyince ünlüler dünyası bu haberi tartışmaya açtı…
Cem Özer in sözleri tartışmaya yol açtı

6 yıllık eşi Nurgül Yeşilçay’dan boşanan Cem Özer, kadınların ekonomik bağımsızlığa sahip olması nedeniyle günümüzde evliliklerin daha kolay bittiğini söyledi.

Bu sözler, sanat camiasında tartışmaya yol açtı.

BEHZAT UYGUR

Sevgi varsa para değersiz Öyle şey olmaz

Holding sahibi olup da yıllardır mutlu yaşayan kadınlar da var. Evliliklerde sorun varsa çatlar, yoksa devam eder. Ekonomik özgürlük ve mutlu aile olmak çok ayrıdır. Hele ortada sevgi varsa, zaten paranın hiçbir değeri olmaz.

CEM DAVRAN

Para olmayınca sevgi yeşerir mi

Kadın-erkek ilişkisinin parayla düşünülmemesi gerek ama kadınların bu tür konularda daha mantıklı davrandıklarını biliyorum. Para önemli ama sevgi de önemli. O bitince her iki tarafın da parası olsa fayda etmez. Ama para olmayınca sevgi yeşerir mi o da meçhul.

PINAR AYLİN

Karşı tarafa çamur atılıyor

Böyle genellemeler bana ters geliyor, bunlar kişilere özel durumlar. Herkes ilişkisinin sonunda ‘Acaba nerede hata yaptım’ diye düşünmek yerine, karşı tarafa çamur atmaya çalışıyor. Aşkla başlayan ilişkiler, her zaman saygıyla bitmelidir. Medeniyet budur.

SEREN SERENGİL

Zaten baştan seçmezdik

Biz kadınlar, ekonomik özgürlüğümüzü kazandıktan sonra bir adamı bırakacak olsaydık, ekonomik özgürlüğü olmayan o adamı zaten baştan seçmezdik. Bence bu durum erkekler için geçerli. Erkekler çok para kazandıkça, evlerini ve eşlerini bırakıp başkalarına gidiyor, bunun örneklerini hep görüyoruz. Kadınlar ise kazandıkları parayı eşleriyle paylaşıyor.

SİBEL TÜZÜN

Genellemek doğru değil

Bu herkes için geçerli değildir. Aile veya bireylerin aldığı kararlar olabilir ama bunu genellemek doğru olmaz. Ben, ekonomik özgürlüğün eşler arasında ayrılıklara neden olabileceğini pek düşünmüyorum.

ANNELERİMİZ KATLANIRDI

Cem Özer, Nurgül Yeşilçay’la evliliğinin bitmesine, Yeşilçay’ın ekonomik özgürlüğünün yol açtığını söylemişti: “Ölene kadar bir yastığa baş koymak, ancak bir taraf diğer tarafa ekonomik olarak bağımlı olduğunda yaşanabiliyor. Bu, kadının ekonomik özgürlüğünü kazanmasından dolayı böyle oluyor. Eskiden kadın, erkeğin defolarına katlanırmış. Annelerimiz ‘Ben babanın her şeyine katlandım’ diyor. Ne yapacaksın katlanmayıp? Yani o, çaresizlikten devam ediyor.”

Demirhan Hararlı / HÜRRİYETSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top