Anasayfa / Ekonomi / Cazibesini Kaybetti

Cazibesini Kaybetti


Tektaş yüzük satılmaz hale geldi

Alınan bilgilere göre; yılbaşı gibi özel günlerde sevdiklerini mutlu etmek isteyenlerin ilk tercihi olan tektaş yüzük,eski cazibesini kaybetti.

Adana’da kuyumculuk yapan Ayça Katlav, bir zamanlar yılbaşı denilince ilk akla gelen hediyenin tektaş olduğunu ve çoğu zaman taleplere yetişemediklerini belirtti. Tektaş yüzüğe olan ilginin zamanla azaldığına dikkat çeken Katlav, ‘Altında yaşanan fiyat dalgalanması, insanların ziynet eşyasına olan ilgisini azaltırken, tektaş yüzük evlilik ya da nişan dışında hiç satılmaz hale geldi. Eskiden yılbaşı ya da Sevgililer Günü yaklaşırken tektaş yüzüklere olan talebe yetişemezdik ancak şu an elimizde kalan yüzükleri nasıl satacağımızı düşünüyoruz.’ diye konuştu.

‘YILBAŞI ÖNCESİ KAMPANYA YAPTIK’

Yılbaşı öncesi tektaşları daha cazip hale getirmek için çeşitli kampanyalar düzenlemek zorunda kaldıklarını ifade eden Katlav, ‘Yılbaşı öncesi piyasayı canlandırmak için çeşitli kampanyalar düzenlemek zorunda kaldık. Bu sayede biraz da olsa piyasayı canlandırmaya çalışıyoruz. Bir zamanlar düğünlerde çeyrek altın takılmasının adet haline gelmesi gibi tektaş ve pırlanta almak da bir gelenekti. Bu geleneğin tekrar canlanmasına uğraşıyoruz. Tektaş alarak sevdiği insanı mutlu etmek isteyenler için 120 liradan 50 bin liraya kadar seçeneklerimiz var.’ dedi. kaynak netgazeteSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top