Anasayfa / Sağlık / Burun ameliyatı oldu 3 aydır komada

Burun ameliyatı oldu 3 aydır komada


Denizli’de 3 ay önce nefes alamaması nedeniyle burun ameliyatı olan 26 yaşındaki İbrahim Doğan komada.

haber detay h696744685633

Denizli’nin Çivril İlçesi’nde 11 ay önce dünya evine giren çiftten 26 yaşındaki İbrahim Doğan, burnundan rahat nefes alamadığı gerekçesiyle üç ay önce ameliyata gittiği devlet hastanesinde, iddiaya göre, ihmal yüzünden komalık oldu. Eşinin evlilik yüzüğünü boynundaki kolyesine takan gözü yaşlı Fatma Doğan, Savcılığa şikayetçi olduğunu belirtirken; hastaneyle ilgili yapılan açıklamada ihmalin söz konusu olmadığı vurgulandı.

RAHAT NEFES ALAMADIĞI İÇİN GİTTİ HASTANEYE
Geçen yıl 31 Mayıs’ta Çivril’de dünya evine giren Fatma Doğan ve İbrahim Doğan’ın mutlu günleri, bir ameliyat sonrası geride kaldı. İbrahim Doğan, burnundan rahat nefes alamadığı gerekçesiyle Çivril Devlet Hastanesi’ne başvurdu. İbrahim Doğan’ın burnunda fazla kıkırdak olduğu ve bunun ameliyatla alınması gerektiğini söylendi. Bunun üzerine Doğan, geçen 13 Ocak’ta hastaneye ameliyat için yatış yaptı. Ameliyatta kıkırdak doku alınırken, operasyonun ardından Doğan komaya girerek uyanamadı. İbrahim Doğan’ın kalbinin durduğu, yapılan müdahaleyle tekrar çalıştırıldığını ancak bu sırada beynine oksijen gitmediği için komaya girdiği öğrenildi. Hemen ambulansla Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edilen Doğan’ın üç aydır yoğun bakımdaki tedavisi sürüyor.

Eşinin doktorların ihmali sonucu komaya girdiğini öne süren Fatma Doğan, Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduğu ifade etti. Eşinin ameliyata sağlam girdiğini ancak komada çıktığını söyleyen Doğan, “Şu anda bilinci durumu net değil, bizi tanıyor mu onu bile bilmiyoruz. Küçük tepkiler veriyor ama emin değiliz. Ameliyatın ardından doktor beni çağırdı ve eşimin ameliyatının ardından komplikasyon geliştiğini söyledi. Uyanma sürecinde kalbi durmuş beynine oksijen gitmemiş. Eşimin başına ne geldiyse doktorların ihmali sonucu geldi. Eşim şu anda yatağa bağımlı, midesinden mamayla besleniyor, makinelerle yaşıyor. Uzun bir sürecin sonunda tamamen iyileşeceği söylüyorlar. Ben de bu ihmalin arkasını arayacağım. Yasal süreci başlattım. Elimden geleni yapacağım. Eşimin ameliyatının ardından başında kimse beklemedi mi, hasta bakıcının olduğunu öğrendik, o kalp krizi geçirdiği görmüş ondan sonra müdahale edilmiş” dedi.

KALBİMİN ACISINI ANLATAMAM
haber detay h87678468646
Eşinin evlilik yüzüğünü boynundaki kolyesine takan Fatma Doğan, gözyaşlarını tutamayarak, “Kalbimin acısını anlatamam, yüzüğü gördükçe bu acıyı anlatamam. Bizim için çok zor, biz daha yeni evliyiz, biz birbirimize doyamadık. Benim ve onun hayalleri vardı. Bizi ne hale getirdiler. Bana üç ayımı verebilecekler mi? Eşimin iyileşmesi uzun bir süreçmiş. Ben dayanabilecek miyim? Benim kalbim dayanacak mı? Üç ayımız hastanede geçti. Sandalyelerde gecelerim geçti” dedi.

İHMALİN OLMADIĞI VURGULANDI

Çivril Devlet Hastanesi’nin de bağlı olduğu Denizli Kamu Hastaneleri Birliği’nin Genel Sekreteri Dr. Berna Öztürk, “Herhangi bir ihmal söz konusu değil. Beklenen ya da tahmin edilen bir durum değil. Hastanın yapısal ya da dolaşım bozukluklarından dolayı bu durumun yaşandığı sanılıyor. Hastanenin bir ihmali yoktur” dedi. kaynak haber10Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top