Anasayfa / Gündem / Bursa’da kadın doktora çirkin saldırı

Bursa’da kadın doktora çirkin saldırı


BURSA’da 4 yaşındaki çocukları Yağmur D.’i muayene eden Doktor İlknur Çelik, yanlış barkod sebebiyle hasta yakınlarının saldırısına uğradı.

Dudağı patlayan ve vücudunun bazı yerlerine darp alan Çelik 10 gün iş göremez raporu aldı. Doktora saldıran Tahsin D. ise tutuklandı.

Bursa’nın Kestel ilçesinde 3 yıldır Semt Polikliniği Acil Servisi’nde görev yapan Doktor İlknur Çelik’e çocuğu Yağmur’u muayeneye getiren Bedriye D. reçeteye yanlış barkod yapıştırdığı gerekçesiyle Doktor Çelik ile tartıştı. Hastanedeki güvenlik görevlileri araya girince Bedriye D. çocuğunu alarak eve gitti. Ancak 2 saat sonra eşi Tahsin D. ile hastaneye gelen Bedriye D. doktor Çelik ile tartıştı ve ardından Çelik’i darp etmeye başladı, Yaşanan olaylar ise hastanenin güvenlik kamerasına yansıdı.

“ÇÖZÜLEBİLECEĞİNİ SÖYLEDİM ANCAK
Hasta yakınlarının kendilerine yanlış barkod sebebiyle saldırdıklarını söyleyen Doktor Çelik, “Ben kendilerine bu durumun düzeltilebileceğini söyledim ancak bağırmaya devam ettiler. Daha sonra bana saldırmaya başladılar. Güvenlik görevlisi gelerek araya girmeye çalıştı. Ancak 2 si kadın 3 kişi bana saldırmaya devam etti, Şu anda yaşadığım için mutluyum. Olayın hastane koridorunda olması mucize. Çünkü bu olay odada olsaydı şu anda yaşamıyor olabilirdimö dedi.

TUTUKLANDI
Hastanede kendisine saldıranlardan şikayetçi olduğunu söyleyen Doktor Çelik, “Ben Bedriye D.’den ‘den şikayetçi olmadım. Ancak eşinden şikayetçi oldum. O da tutuklanmış” şeklinde konuştu.

“ANNEDEN DE ŞİKAYETÇİ OLACAĞIZ
Doktor Çelik’in her ne kadar kendisine saldıran Bedriye D.’den şikayetçi olmadığını söylese de kendilerinin şikayetçi olacağını söyleyen Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Rüstem Aşkın, “Bedriye Demir de doktorumuza saldırmıştır. Sayın Çelik şikayetçi değilse bile biz şikayetçi olacağız”dedi. kaynak haberler
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top