Anasayfa / Gündem / Bu kez tersi oldu!

Bu kez tersi oldu!


Adana’da eşi 50 yaşındaki Ayşe T.’ye şiddet uyguladığı gerekçesiyle 4 kez evden uzaklaştırma cezası alan 47 yaşındaki İsmail T. bu kez eşinin evden uzaklaştırma cezası almasını sağladı.

haber detay h7681405053

Eşinin kendisine şiddet uygulayıp, hakaret ve tehditlerde bulunduğunu söyleyen kamyon şoförü İsmail T. uzun yola çıkarken, eşi ise sokağa atılma tehlikesi ile karşı karşıya…

Merkez Seyhan İlçesi’nde oturan ev kadını Ayşe T. 23 yıl önce şoförlük yapan İsmail T. ile evlendi. Bu evlilikten şimdi en küçüğü 7, en büyüğü 22 yaşında 6 çocukları olan çift, değişik tarihlerde çeşitli nedenlerle tartışıp kavga etti. Bu geçimsizlik nedeniyle bazen İsmail T. bazen de Ayşe T. polise gidip şikayetçi oldu. Şikayetler sonucu İsmail T. hakkında tam 4 kez, 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında çeşitli sürelerde eşine yaklaşmama ve evden uzaklaştırma kararı verildi.

SAVCIYA ŞİKAYET ETTİ
İsmail ve Ayşe T. geçen 21 Haziran’da yine tartıştı. Komşuları da tartışmaya müdahale ederek kavga etmelerini önledi. Sonrasında Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’na giden İsmail T. eşinin kendisine şiddet uygulayıp, hakaret ve tehditlerde bulunduğu yönünde şikayetçi oldu. Şikayeti değerlendiren Adana 5’nci Aile Mahkemesi ise, Ayşe T. hakkında ’eşine şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama ve küçük düşürücü söz ve davranışlarda bulunmama, 1 ay süreyle yaşadığı adresinden uzaklaştırma ve evine yaklaşmama’ kararı verdi. Kamyon şoförlüğü yapan İsmail T. şehir dışına çalışmaya giderken, polislerin eve gelerek mahkeme kararını tebliğ ettiği Ayşe T. uzaklaştırma kararına tepki gösterdi.

’ÇOCUKLARIMLA NEREYE GİDEYİM?’
Evde 6 çocuğu ve 2 torunuyla yaşadığını, gidecek yerinin bulunmadığını söyleyen Ayşe T. gözyaşları içinde şunları söyledi:

“Tam 23 yıllık evliyim. Evlendiğimizden beri dövüyor, laf söylüyor, sokağa atıyor. Eline içki alıp dövüyor. 4 kez uzaklaştırma kararı aldırdım. Tam 2 kez boşanma davası açtım, çocuklarım için vazgeçtim. Barıştık diye boşanamadım. Geçen gün yine tartıştık. ’Eşim beni dövdü’ diye beni şikayet etmiş. Kimse beni arayıp ifademi almadı. Eşime şiddet uyguladığım gerekçesiyle 1 ay evden uzaklaştırma kararı verdiler. Çocuklarım, kızlarım yanımda. Gidecek bir yerim yok. Ben nereye gideyim? Devlet onu eve alıyor, neden beni atıyor? Nasıl bir adalet bu, nasıl bir devlet ben anlayamadım. Ben uzaklaştırma kararına uyamam, nasıl çıkacağım evimden, nereye gideceğim? Sokağa mı düşeyim? Ben onu dövmedim. Evlatlarım babalarının yüzüne bakamıyor, içip içip eve geliyor, bize işkence yapıyor. Biri bize yardım etsin. Haftaya mahkemeye gidip uzaklaştırma kararına itiraz edeceğim.”kaynak hurriyet
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top