Anasayfa / Gündem / ‘Bu cezayı hak ettiğimi düşünüyorum’

‘Bu cezayı hak ettiğimi düşünüyorum’


Aleyna’yı öldürene ömür boyu hapis

haber detay h1208501341798

ADANA’da birlikte yaşadığı kadını öldüren oğlundan intikam almak isterken, yanlışlıkla komşu evine ateş edip 14 yaşındaki Aleyna Erbil’in ölümüne neden olan 51 yaşındaki Mehmet Çaktır, ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Çaktır son savunmasında, “Ben bu cezayı hak ettim” dedi.

Geçen 16 Eylül’de 26 yaşındaki Osman Ebrail Çaktır, kendilerini terk eden babası Mehmet Çaktır’ın 15 yıldan bu yana Konya’nın Çumra İlçesi’nde birlikte yaşadığı 39 yaşındaki Birgül Taş’ı av tüfeğiyle başına ateş ederek öldürdü. Memleketi Adana’ya kaçmaya çalışan Osman Ebrail Çaktır, yolda yakalanıp tutuklandı.

Resmi olarak boşanmadığı eşinden Osman Ebrail ile birlikte 4 çocuğu olan Mehmet Çaktır, cinayetin ardından diğer çocuklarından intikam almak için Adana’ya geldi. Mehmet Çaktır, çocuklarının yaşadığı Sümer Mahallesi’nde gündüz keşif yaptı. Akşam alkol alan ve tekrar mahalleye gelen Çaktır, evleri karıştırınca Faruk Erbil’e ait eve ateş açtı. Saldırıda kanepede uzanan Aleyna Erbil kurşun isabet etmesi sonucu yaşamını yitirdi.

ÇUMRA’DA YAKALANIP ADANA’YA GETİRİLDİ

Görgü tanıklarının ifadesine başvuran polis, saldırganın Konya plakalı bir otomobil ile kaçtığını belirledi. Çalışmalarını devam ettiren polis, aynı sokakta oturan Barış Çaktır’a ulaştı. Saldırının kendilerine yapılmak istendiğini belirten Barış Çaktır, babalarının kendilerini tehdit ettiğini söyledi. Bunun üzerine Çumra’ya giden polis Mehmet Çaktır’ı gözaltına alarak Adana’ya getirdi. Suçunu itiraf eden Çaktır tutuklandı.

Adana 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan Mehmet Çaktır savunmasında şunları söyledi:

“Eşim ve çocuklarımın yaşadığı sokağa girdim. Araçtan inmeden tüfeği camdan dışarı çıkarıp pencereye doğru 5 el ateş edip ayrıldım. Keşke ben paramparça olsaydım, o çocuğa bir şey olmasaydı. Her gün rüyama giriyor, ‘Beni nasıl vurdun, nasıl öldürdün?’ diyor. Allah ailesine sabır versin.”

‘BEN BU CEZAYI HAK ETTİM’

Mehmet Çaktır son sözünde de eylemi tasarlayarak yapmadığını öne sürerek, “Suça meyilli bir insan değilim. Babası rahatlayacaksa vereceğiniz her cezaya razıyım. Bun bu cezayı hak ettiğimi düşünüyorum. Küçük bir çocuğun canını aldım” dedi.

Mahkeme heyeti, Mehmet Çaktır’ı tasarlayarak öldürme suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırdı. Eylemin olası kasta girdiğini belirten mahkeme heyeti, Çaktır’ın cezasını ömür boyu hapse indirdi. kaynak sabahSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top