Anasayfa / Sağlık / Bu benler kanser alarmı veriyor!

Bu benler kanser alarmı veriyor!


Sıcakların artış gösterdiği yaz mevsiminde vücutta meydana gelen ve değişime uğrayan bazı benlerin cilt kanseri alarmı verdiğini açıklayan Dermotoloji Uzmanı Dr. Ahmet Günay, tehlikeyi işaret eden benleri tarif etti. Sıcak ve güneş ışınlarından vücudu korumayı tavsiye eden Günay, renk ve şekil değiştiren benlere “DİKKAT” dedi.

ben diyip gecmeyin tehlikeli olumcul olabiliyor h18918

Vücudumuz özellikle yaz aylarında alarm veriyor. Sıcakların ve güneş ışınlarının oldukça yüksek olmasından dolayı vücudumuzda oluşan benler kanser riski taşıyor. Özellikle açık tenli kişilerin yüksek risk taşıdığını belirten Dermotoloji Uzmanı Dr. Ahmet Günay; “Hemen herkesin vücudunda ben vardır. Özellikle yaz aylarında benlerin sayısı artıyor, renk ve şekil değiştiriyorsa tehlike çanları çalıyor demektir.” dedi.

Yaz aylarında güneş ışınlarının ve sıcak havanın etkisiyle vücudumuzda artan lekeler, kanser riski taşıyor. Yaz aylarında güneş ışınları ve sıcaklara karşı uyaran Dermotoloji Uzmanı Ahmet Günay; “Hemen herkesin vücudunda ben vardır. Özellikle yaz aylarında güneş sebebiyle bedenimizdekibenlerin sayısı artıyor. Esaasen sıhhat için zararlı olmayan benler renk ve şekil değiştiriyorsa tehlike sinyalleri çalıyor demektir.” dedi. Sıcak hava ve güneş ışınlarından korunmak gerektiğini vurgulayan Günbay, kanser riskinin en çok açık ten rengine sahip olanları tehdit ettiğinin de altını çizdi.

Özellikle yaz aylarında güneş etkisiyle oluşan benler cilt kanserine dönüşebiliyor!
haber detay 0Z4851
Dermatoloji Uzmanı Dr. Ahmet Günay “Hemen herkesin vücudunda ben vardır. Özellikle yaz aylarında güneş sebebiyle bedenimizdeki benlerin sayısı artıyor. Esasen sıhhat için zararları olmayan benler renk ve şekil değiştiriyorsa tehlike sinyalleri çalıyor demektir. Kimi ben tipleri zamanla deri kanserine dönüşebiliyor. Bu yüzden benleri düzenli olarak takip etmek çok fazla önemlidir” diyor…
‘Ben’i ciddiye alın
Güneşin ultraviyole ışınları, A ve D vitaminlerini açığa çıkardığından özelikle çocukların kemik gelişimi için gereklidir. Ayrıca sedef hastalığı, egzama ve akne tedavisi için de güneş faydalıdır. Şayet artık güneşin zararları, yararlarından çok fazla daha çok görülüyor. Yerleştikleri tabakalara göre Bazo Cellular ya da Spino Cellular diye adlandırılan iki cilt kanseri tipi, yüzde 90 oranında güneşe çok maruz kalanlarda görülüyor. kaynak gelecekteknolojisiSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top