Anasayfa / Gündem / Böyle bulundu… Ayağındaki kablolara dikkat!

Böyle bulundu… Ayağındaki kablolara dikkat!


Afgan trafik polisi, kendisi gibi ülkesinde trafik polisi olan arkadaşının 16 yaşındaki oğlunu İstanbul’da kaçırdı. 200 bin dolar fidye istedi. Polis, elektrik verilerek işkence yapılan Z.B.’yi kurtarıldığında elektrik kabloları hala ayağındaydı. Afgan trafik polisi M.S ve İ.S gözaltına alındı. Z.M polislere “Parayı canlı bomba için kullanacaklarını söylediler” dedi.


16 yaşındaki Afgan Z.B, ülkesindeki savaştan kaçarak İstanbul’a teyzesinin yanına yerleşti.

Afganistan’da trafik polisi olan babası İ.M, oğlunu ülkesinde kendisi gibi trafik polisliği yapan Afgan arkadaşı M.S’ye emanet etti.

M.S, Z.B’ye İngiltere kimliği çıkardığını söyleyerek buluştu. Bu buluşma sırasında Z.B kaçırıldı.

Esenyurt’ta bir eve konuldu. Burada aileyle temasa geçildi ve 200 bin dolar fidye istendi. Fidyenin ödenmemesi halinde Z.B’nin tereddütsüz öldürüleceği belirtildi.

Z.B’nin kaçırıldığını öğrenen babası Afganistan’dan gelemeyince Almanya’da yaşayan amcası İstanbul’a geldi. Polise başvurdu. Asayiş Şube Gasp Büro Amirliği Müzekare Timleri çalışma başlattı. Kamera görüntülerinden yola çıkılarak Esenyurt’taki ev belirlendi. Eve operasyon düzenlendi. Operasyon sırasında Z.B’nın ayaklarında elektrik kabloları bağlı olduğu görüldü. Hemen kablolar çıkarıldı. M.S ve kaçırma olayında yardımcı olan İ.S gözaltına alındı. 2 gün evde işkence edilerek tutulan Z.B amcasına teslim edildi.

Polis tarafından kurtarılan Z.M., “Bana elektrikle işkence ettiler. Darp ettiler dövdüler. ‘Bu parayı canlı bomba için kullanacağız’ diyorlardı” dedi. kaynak hurriyet
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top