Anasayfa / Gündem / Böyle Anne Olur mu!? Uyuşturucu Bağımlısı Olarak Doğan Bebeğini..!

Böyle Anne Olur mu!? Uyuşturucu Bağımlısı Olarak Doğan Bebeğini..!


Eroinman annesi yüzünden uyuşturucu bağımlısı olarak doğan bebek 6 aylık tedavi ile bağımlılıktan kurtuldu. Bebek 7 ay sonra annesi tarafından terk edildi.

Konya’da yaşayan 21 yaşındaki kadın 17 ay önce bir bebek dünyaya getirdi. Minik S.D.’nin kötü günleri, annesi eroinman olduğu için daha doğmadan başladı. 6 aylık tedaviyle bağımlılıktan kurtulan bebek, 7 ay sonra annesi tarafından terk edildi. Mahkeme vasi olarak anneanneyi atadı.

BAĞIMLI ANNENİN KOCASI TORBACILIKTAN TUTUKLANDI
Talihsiz bebek, Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeki 6 aylık tedavinin ardından bağımlılıktan kurtarıldı. Torbacılık yaptığı için tutuklanan kocası R.T.’nin uyuşturucu bağımlısı yaptığı anne ise AMATEM’de tedavi gördü.

4 AY ÖNCE AYRILDIĞI EVİNE BİR DAHA DÖNMEDİ
Küçük kızıyla birlikte annesinin evinde yaşamaya başlayan kadın, yaklaşık 4 ay önce ayrıldığı evine bir daha dönmedi. Torunuyla baş başa kalan 41 yaşındaki anneanne olayı şöyle anlattı: “Kızımın bağımlılık tedavisi evde devam ediyordu. Hayata tekrar bağlanmak için çalışmak istediğini söyledi. Doktorlar da bunun makul bir talep olduğunu ve olumlu etki yaratacağını söyleyince kabul ettim. Bir markette kasiyerlik yapmaya başladı, her şey çok güzel gidiyordu. Bir sabah işe gitmek için evden ayrıldı, dönmedi. Aramadığım yer kalmadı ama bulamadım.

”BEN SEÇİMİMİ YAPTIM, KIZIM SANA EMANET”
”Bir akşam telefonum çaldı, gizli numaraydı. Kızım olduğunu hissettim. ‘Neredesin kızım, neden yaptın bunu?’ diye sordum. 1 dakika sustu, torunum ağlamaya başlayınca ‘Anne beni merak etme, çok iyiyim. Ben seçimimi yaptım, kızım sana emanet’ dedi ve telefonu kapattı. O an dönmesi ümidini tamamen kaybettim.”

MAHKEME ANNEANNEYİ VASİ TAYİN ETTİ
Anneanne, zaman kaybetmeden yasal işlemlere başlayıp vasilik davası açtı. Mahkemenin şu an 1.5 yaşında olan minik S.D.’nin vasisi tayin ettiği Anneanne şunları söyledi: “Bundan sonra tek amacım var. Torunuma hem anne hem baba hem anneanne olmak. Onu mutlu etmek için ne gerekiyorsa yapacağım. Onun iyi bir insan olması için çalışacağım. Açıkçası, ömrüm artık torunumun.” kaynak sondakika
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top