Anasayfa / Sağlık / “Boşanma Sebebi”

“Boşanma Sebebi”


Erkut Akçalı: Ağız kokusu boşanma sebebi


Diş Hekimi Erkut Akçalı, ağız kokusunun boşanma sebebi olduğunu söyledi.

Akçalı, birçok kişinin ağız kokusu yüzünden konuşmaktan ve iletişimden kaçtığını hatta evlilikler arasında boşanmalara yol açtığını belirtti.
İnsanları utandıran kötü hissetmelerini sağlayan bu hastalıkla mücadele edilmesi gerektiğini ifade eden Akçalı, “Ağız kokusu olan bir kişi varsa bu vücuttaki bir hastalığın belirtisidir. Bu sorun da mutlaka çözülmesi gereklidir” dedi.

Çiftler arasındaki ağız ve diş kokusu tartışmalarının yuva yıktığını ifade eden Erkut Akçalı, “Bu çiftler, mahkemeye başvurduklarında hakim huzurunda hemen boşanabiliyorlar. Bu nedenle ağız kokusunun ciddiye alınması gerekir” diye konuştu.

Ağız kokusunun, gıda, sigara, alkol, diş eti hastalıkları, protez, dolgu, ağız kuruluğu ve iç hastalıklar yüzünden meydana gelebileceğine dikkat çeken Akçalı,

“Çevresine rahatsızlık verecek boyutta ki ağız kokusu şikayeti ile gelen hastalar öncelikle tam bir ağız muayenesinden geçirilmeli. Sorun bulunduktan sonra tedaviye hemen başlanmalı” dedi.

Erkut Akçalı ağız kokusunu gidermenin yollarını ise şöyle sıraladı:

“Sigara içmeyin, sakız çiğneyin, tarçın kullanın, lokmaları iyi çiğneyin, yoğurt yiyin, bol su için, dişlerinizi koruyun, diş ipi kullanın, aç kalmayın ve yatmadan önce mutlaka gargara yapın.” kaynak habervitriniSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top