Anasayfa / Teknoloji / Blackberry Z10 , 1 Milyon Adet Satıldı!

Blackberry Z10 , 1 Milyon Adet Satıldı!


RIM firmasından sonra gücün Blackberry’de toplanmasıyla “İş Telefonu” damgasını almaya hak kazanan başarılı firma, akıllı modelleriyle birçok kesime hitap etmeyi başardı.

bb Z10

BB 10 işletim sisteminin tanıtılmasının ardından dedikoduları gerçeğe dönüştüren Blackberry Z10, kullanıcıların tercih listesini değiştirdi.

Raporlamaların sonucunda Blackberry firmasının amiral gemisi Z10 modeli dünya pazarındaki 1 Milyon satış rakamını gördü. BB yetkilileri, bu rakamların hedefleri olduğunu fakat gerçekleşebileceğini ummadıklarını paylaşırken, ilerleyen günlerde daha iyi hizmet vereceklerinin altını çizdi.

iphone blackberry z10

Son 3 aylık raporlar incelendiğinde, Z10 satışından 98 Milyon Dolar değerinde bir kar elde edildiği görülmüş. Toplam gelir ise 2.7 Milyar Dolar. Şubat sonunda alınan dünya üzerindeki tüm akıllı telefon satış rakamlarının 6 Milyon olması ve bu sayının 1 Milyonunun Z10’a ait olması başarı olarak görüldü.

Gelişmenin stratejik bir sonucu daha var. Bir önceki dönemde 79 milyon aktif Blackberry kullanıcısı varken şimdi ise bu sayı 75 milyona düştü. Bu sayının bir sonraki model olan Q10 ile tamamlanması düşünülüyor. kaynak milliyet
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top