Anasayfa / Sağlık / Bilinmeyen Limon Mucizeleri!

Bilinmeyen Limon Mucizeleri!


Bilim adamları her gün limonla ilgili yeni şifalar keşfediyor. Limonu çok farklı biçimlerde kullanarak bu şifaları arttırmak mümkün. Bakın limonu nasıl kullanabilirsiniz ve nelere iyi geliyor.

limon faydası

Her Gün 1 Bardak Limonlu Su İçmenin Mucizevi Faydaları

1. Cildinizi temizler: Su içmek kendi başına vücudunuzu toksinlerden arındırır ama içine C vitamini eklendiğinde kanınızdaki toksinleri de temizlenir ve cildiniz kızarıklıklardan ve ince çizgilerden kurtulur.

2. Ph seviyenizi düzenler: Ph seviyenizi düzenlemek sizi pek çok hastalığa karşı korur.

3. İmmün sisteminizi güçlendirirLimonun içindeki potasyum kan basıncını düzenler, beyni uyarır ve soğuk algınlığı ile savaşır.

4. Kilo vermenizi sağlarLimonlu su içmek yemek aşermenizin önüne geçer, metabolizmanızı güçlendirir ve şişkinliğinizi atmanızı sağlar.

5. Akşamdan kalmalığınızı yok ederLimonlu su midenizi sakinleştirir ve antiseptik işlevi görerek detoks yapmanızı sağlar.

6. Nefesi tazeler Limonlu su,baharatlı yemek ya da sucukdan dolayı kötü kokan nefesinizi tazeler.

7. Beynin ve sinir sistemininin daha hızlı çalışmasını sağlarİçeriğindeki potasyum sayesinde depresyonunuzdan kurtulmanızı, unutkanlığınızı atmanızı ve beyin sisinin ortadan kalkmasını sağlar.

8. Solunum problemlerinize yardımcı olurEğer solunum yollarınızda probleminiz varsa, limonlu su sizin için ideal içecektir! Limon, antibakteriyel özelliği sayesinde göğüs enfeksiyonlarınızdan kurtulmanızı ve öksürüklerinizin rahatlamasını sağlar. Limon suyundaki antioksidanlar, sadece lekeleri azaltmakla kalmaz, cildinizdeki kırışıklıkları da azaltır. Ayrıca limon suyunu yara izlerine ve yaşlanma lekelerinin üzerine uygulayıp görünümlerini azaltabilirsiniz.

kaynak: sosyalimonSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top