Anasayfa / Magazin / “BİEBER! HAYATIMIZDA STAR MI GÖRMEDİK? KENDİNE GEL”

“BİEBER! HAYATIMIZDA STAR MI GÖRMEDİK? KENDİNE GEL”


Kafamın tası atmış şekilde gene karşınızdayım.

haber detay 354354

Farkındasınızdır ben bir genç değilim! Ama gençliğinde çok büyük starların geçtiği İstanbul’da konserlere giden bir genç kızdım. İsimleri saysam kıskançlıktan çatlayanlar çok olur eminin. Çok genç yaşlarda bu konser biletlerine sahip olabilmek için gişenin önünde kamp kurup sabahladığımı bilirim. Ne de olsa Biletix çocuğu değildik biz. Yapılabilecek çılgınlıkların ne raddelere gelebileceğini de bilirim. Çığlık atıp, bayılan cinsten bir hayran olmadım, olanlara da soru işaretleri ile baktığım oldu ne yalan söyleyeyim.

Neyse konuya döneyim ‘’Bu Justin Bieber kendini ne sanıyor?’’

Bu ülke sanki hayatında ilk defa yıldız ağırlayan ‘’Muz Cumhuriyeti’’. Gelişi bile olay ( bence sorun) olan 19 yaşındaki Kanadalı pop star sadece hayranlarına değil, ülkeme de saygısızlık etti. Hayran çığlıklarının yankılarının büyüyerek İstanbul’u sarsması beni rahatsız etmedi de…

Rahatsız olduklarımı sıralarsak: Justin Bieber’ın uçaktan indikten sonra karşılamaya gelen hayranları sevgi gösterisinde bulundu. Bieber ve beraberindeki 13 kişilik orkestra grubu kendilerini takip eden basın mensuplarından kaçmak için X-ray cihazından geçtikten sonra araçlarına koşarak gitti. Özel uçağından indikten sonra pasaport kontrole girmesi gereken ünlü yıldız, kontrolden korumaları eşliğinde kaçıp polisi peşinde koşturmuş, ikna olmayınca da polis pasaport kontrolünü Bieber’ın aracında yapmıştı.
Pasaport polisi araca gelerek, Bieber’in pasaportunu almış. İçeri götürülen pasaportla işlemler yapıldıktan sonra polis pasaportu geri getirmişdi. Kime, niye ve neye bu ayrıcalık? Pasaport göstermeden nasıl geçebiliyor o kapıdan? Biz aynı şeyi yapsak bize ne yaparlardı hiç düşündünüz mü? Küçükbeyim, Kosova’ da donuna kadar soydular öyle geçebildi kapıdan. Beyim Kosova da donla kontrol edilmeyi kabul etti de Türkiye’yi mi beğenmedi? Ben de seni beğenmedim Justin efendi!

Bieber’ın korumaları görüntü almak isteyen basın mensuplarını engellemek için siyah bir şemsiye (neyin sembolü?) açıldı. Korumalardan bir tanesi ise elindeki şemsiye ile basın mensuplarına saldırdı. Karşısındaki görevini yapmaya çalışan basın mensuplarını ne ile karıştırdığını da ben söylemeyeyim. Koruma daha sonra elinde parçalanan şemsiyeyi yola attı. Sen gelişkin bir Avrupa ülkesinde yap bunu da bakalım o şemsiye nasıl yerini bulacak!

Daha önce kimler geldi kimler geçti de bir starın aklına bu gelmedi. Küçükbeyimiz kendini ne sandı acaba? Peki polisler nasıl sıradan vatandaş olarak görmeden ayağına kontrole gitti? Korumalar görevlerini yapan gazeteci arkadaşlara nasıl da saldırma hakkını kendinde buldular? Ekranımızda çınlayan sesleri dikkatli dinleyeniniz oldu mu? Gazeteciler olmasa starlar olur mu? Gazeteciler görev yapmaya çalışıyordu, onlar starların hoşlanmadığı Paparazziler değildi. Biz kimleri ağırladık bir bilsen Justin efendi!

Atılan onbinlerce twit, düzenlenen yüzlerce sosyal kampanya ile bir zahmet geçerken de bize uğradı. Büyük buluşma nihayet gerçekleşti, genç kuşağın hayran olduğu Kanadalı pop yıldızı, İTÜ Stadyumu’nda bu özlemi dindirmek için tam 30 bin kişiye seslendi.
Kapıların saat 16.30’da açılacağı duyurulmuştu ama Bieber’ın genç hayranları sabahın ilk ışıklarıyla harekete geçti ve birlikte İTÜ’ye akın etmeye başlamıştı. Öğleden sonraya doğru kalabalık çığ gibi arttı ve sabırlar tükenmeye başladı. Sloganlar atıldı:“Kapılar açılsın, barikatlar yıkılsın!” diyerek bağrıldı. Ülke elden gitse acaba ne yaparlar? Bence o zaman da…

Velhasıl “Çok seviyorum, çok aşığım, çok heyecanlıyım” türe yorumlar ve çığlıklar haricinde bir şey duyulamayacak hal aldı. Veliler! Kantinleri, çimleri, kütüphane önlerini dolduran binlerce anne-baba, konser sonrası sözleşilen yerde buluşmak üzere çocuklarından ayrıldı. Ağız birliği etmişcesine: “Çok istedi, kıramadım”, “Küstü, ağladı, en sonunda geldik.”, “Çocuk işte, heves ediyorlar…” süre dursun Bu çocukları neye emanet edip gittiklerinin farkına vardılar mı?
Konser için özel uçağı ile çarşamba 20.30’da İstanbul’a gelen dünyaca ünlü pop yıldızı Justin Bieber, tüm gün kaldığı otelden dışarı çıkmadı. Her ne yaptıysa artık!

Justin sahneye çıktığında çığlık seslerinden gökyüzü titredi, kulaklar sağır, gözyaşları sel oldu. Ana dili gibi şarkılara eşlik etmek ise tavana vurdu. Acaba kaçı İngilizce dersinde anadili gibi şakıyor merak ettim!

Justin Bieber konserinde gergin anlar yaşandı. Konser sırasında sahneye atılan bir cisim nedeniyle Bieber sahneyi bir süreliğine terk etti. Bieber bu durumun devam etmesi halinde sahneye çıkmayacağını dile getirdi. Bir süre kuliste bekleyen Bieber yeniden hayranlarının karşısına çıktı.

Göz alıcı kostümleri ve koreografisine, başarılı sahne ışıklandırması ve ses düzenini de ekleyen Bieber, Avrupa ayağının son konserini İstanbul’da veren Bieber, toplamda 18 şarkı ve ışıltılı sahne showlarıyla katılımcılara unutamayacakları bir gece yaşattı!!!

Justin Bieber konserine gelen hayranlarının çoğunluğunun kız olması dikkatlerden kaçmadı. Hatta (ne akla hizmetle yapıldığına yorum yapmadan) söylemeden geçemeyeceğim, erkek arkadaşlarının omzunda giysilerini havaya kaldırıp ‘’göğüsler fora!’’ yapan genç kızlara bile rastlandı.
Nasıl bir kaç yılda ve bu yaşta popüler olduğunu? Kendi havasında yaşayan bu küçük star(!) kime ve nelere güveniyor?

Justin Bieber! Arkadaşım ben seni sevmedim. Sen beni zaten duymadın, tanımadın hepsinin farkındayım. Ülkene dön ve artık derslerinle ilgilen! Okuduğun okul hakkında bir bilgi verilmemesi de ayrı bir soru işareti.

Hayatta soru işaretsiz yaşamanız dileği ile… Yaraz ECE ER – Kaynak Televizyongazetesi
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top