Anasayfa / Gündem / Bıçakladıkları adamın sağlık durumunu bile takip etmiş

Bıçakladıkları adamın sağlık durumunu bile takip etmiş


Adana’da baraj gölü kıyısında alkol aldıkları sırada 2’si çocuk 10 kişilik grupla bıçak ve soparlarla kavgaya tutuşan 39 yaşındaki Hüseyin Fehmi Temir, tedavi gördüğü hastanede iki gün sonra öldü. Beraberinde bulunan ve yaralanan Bahri Soncu’nun hiçbir şey hatırlamadığı olayda polis cinayet şüphelilerini, 153 kamera kaydını izleyerek buldu. Zanlıların yaraladıkları 2 kişinin hastanedeki tedavi sürecini bile takip ettikleri, Temir’in ölümü üzerine de ikisinin Ankara’ya kaçtıkları ortaya çıktı.

Çukurova’da geçen 29 Aralıkta Çatalan Baraj Köprüsü yakınlarında alkol alıp balık tutan 2’si çocuk 10 kişi, az ileride alkol alan 37 yaşındaki Bahri Soncu ve 39 yaşındaki Hüseyin Fahri Temir ile tartışmaya başladı. İki grup arasındaki tartışma bir süre sonra bıçaklı ve sopalı kavgaya dönüştü. Saat 23.30 sıralarında yaşanan yaşanan olayda, akraba olan Sedat A. (20), Yasin A. (21), Emre A. (21), Muhammet A. (23), İbrahim A. (27), S.A. (16) ile birlikte, Mamut T. (20), Serhat Ç. (19), Abdurrahman S. (22) ve M.M.Y (16), Temir ve Soncu’yu bıçak ve sopayla ağır yaralayıp kaçtı.

Yaralılar, çevredekilerin ihbarı üzerine Adana Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı. Soncu’nun yoğun bakım servisinde tedavisi devam ettiği sırada, 10 yerinden bıçaklanan ve başından sopayla yaralanan Temir, 31 Aralık günü öldü.

Sağlık durumunu takip ettiler
Cinayet zanlıları, ağır yaraladıkları Temir ve Soncu’nun sağlık durumlarını takip ettikleri ortaya çıktı. Temir’in ölmesi üzerine Muhammet A. ve İbrahim A., olaydan sonra kaçtıkları minibüsle Ankara’ya gitti. Polis bu arada tedavi edilen Soncu’nun ifadesini aldı. Kavga anında çok sarhoş olduğunu, hiçbir şey hatırlamadığını belirten Soncu, herşeyin ani geliştiğini söyledi.

153 kamera kaydı izlendi
Bunun üzerine Cinayet Büro Amirliği dedektifleri, baraj gölü kıyısındaki görgü tanıklarının ifadesini aldı. Şüphelilerin siyah bir minibüs ve motosikletle kaçtığını belirleyen polis, güvenlik kamera kayıtları üzerinde yoğunlaştı. 153 güvenlik kamerasını incelemeye alan ekipler, zanlıların cinayetin hemen ardından siyah bir minibüse bindiklerini ve 20 kilometre uzaklıkta bulunan merkez Yüreğir ilçesi Koza Mahallesi’ndeki evlerine gittiğini tespit etti.

Bölgede araştırma yapan polisler ayrıca. zanlıların tedirgin hallerinden şüphelendi. Son olarak, 01 YS 253 plakalı minibüsün Temir’in ölmesinin hemen ardından Ankara’ya gittiğini de PTS (Plaka Tanıma Sistemi) üzerinden öğrenen polis, zanlıları yakalamak için harekete geçti.

Aynı mahallede gözaltına alınan 2’si çocuk 10 kişi, emniyete getirildi. Burada sorgulanan zanlılar, olay sırasında bıçağı ve sopayı kimin kullandıklarını bilmediklerini söyleyip, suçu birbirlerinin üzerine attı. Sorguları tamamlanan şüpheliler, adliyeye sevk edildi. kaynak cnnturk
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top