Anasayfa / Gündem / Beş çocuk annesi Yeşilmen’in ölüm nedeni açıklandı

Beş çocuk annesi Yeşilmen’in ölüm nedeni açıklandı


MARDİN Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, sokağa çıkma yasağının devam ettiği Nusaybin’de dün meydana gelen patlamada ölen Selamet Yeşilmen’le ilgili açıklama yaptı. Açıklamada Yeşilmen’in hamile olmadığı ve ölümüne kurşun değil, ‘cisim yaralanması’nın neden olduğu bildirildi.

haber detay h6894654536

Nusaybin’de patlama sonucu hayatını kaybeden beş çocuk annesi Selamet Yeşilmen’in hamile olduğu, çatışmalarda isabet eden mermi sonucu öldüğü yönündeki haberlerin ardından, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel imzasıyla yazılı bir açıklama yapıldı.

Hayatını kaybeden Selamet Yeşilmen’in Mardin’de yapılan ilk otopsisinde hamile olduğu yönünde herhangi bir bulguya rastlanmadığı belirtilen Cumhuriyet Başsavcılığı’nın açıklamasında şu bilgilere yer verildi;
‘Yeşilmen’in kesin ölüm sebebinin belirlenebilmesi için otopsi işlemlerinin yapılması amacıyla bayana ait cesedin Mardin Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’na gönderildiği ve bunun üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından herhangi bir şüpheye mahal bırakmayacak şekilde otopsi işlemlerinin yapıldığı, yapılan otopsi sonucuna göre şahsın ‘penetran cisim yaralanmasının yol açtığı, kot, tibiafibula, pelvis, vertebra kırıkları ile müterafik göğüs ve batın içi organ yaralanması (akciğer, karaciğer, böbrek, kolon, uterus, mesane) ile göğüs ve batın içi kanama” nedeniyle öldüğünün belirlendiği, otopsi tutanağında silahla ilgili bu aşamada herhangi bir bulgudan bahsedilmediği gibi ayrıca bayanın hamile olduğuna dair herhangi bir bulgudan da bahsedilmediği, soruşturmanın Cumhuriyet Başsavcılığımız’ın 2015/6307 soruşturma numarası üzerinden titizlikle yürütüldüğü hususu, Kamuoyuna saygıyla duyurulur.’

Nusaybin Kaymakamlığı’ndan dün akşam saatlerinde de olayla ilgili bir açıklama yapılmış; “Yapılan ilk incelemeler neticesinde hayatını kaybeden ve yaralanan vatandaşlarımızın şarapnel parçalarından dolayı yaralandıkları tespit edilmiştir” denilmişti. Yeşilmen’in 10 ve 12 yaşındaki iki çocuğunun da yaralandığı bildirilmişti.

Bölgede 1-6 Ekim tarihleri arasındaki uygulanan ve sokağa çıkma yasağı sırasında da iki sivil hayatını kaybetti. kaynak cumhuriyetSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top