Anasayfa / Spor / Berkay Besler ilk otomobil yarışında göz doldurdu

Berkay Besler ilk otomobil yarışında göz doldurdu


18 yaşındaki genç milli sporcu Berkay Besler, bu sezon takip edeceği Renault Clio Cup İtalya serisindeki ilk yarışı için, 10-11 Haziran tarihlerinde Çek Cumhuriyeti’ndeki Brno pistindeydi.

Besler, kartingden sonra ilk pist deneyiminde Essercose tarafından hazırlanan Renault Clio Cup otomobili ile 4 ülkeden 20 tecrübeli pilotla karşı mücadele etti.

Hafta sonu koşulan 3 yarışta çaylak sınıfında iki dördüncülük ve bir de üçüncülük elde eden genç sporcu, özellikle 16. sıradan başlayarak 7. sırada damalı bayrağın altından geçtiği son yarıştaki hızlı tur zamanları ile dikkat çekti.

Gelecek yarışlarda podyuma çok yakın olduğunun sinyallerini veren Berkay yarış sonrasında “İlk otomobil tecrübem olan Bruno’daki hafta sonu, benim açımdan son derece iyi ve verimli geçti. Kartingden sonra böyle büyük ve geniş bir pistte yarışmak tabi ki benim açımdan biraz alışılmadık bir durumdu. Ancak bu adaptasyon süreci kısa sürdü ve en iyi performansı gösterdiğime inanıyorum.” dedi.

“İlk yarışta elektrik arızası, ikinci yarışta bir rakibimiz ile yaşadığımız temaslar klasmanda gerilememize neden olsa da, sıralama turları ve son yarışta gösterdiğimiz performansa bakılırsa gerçekten çok önemli bir tecrübeler kazandım. 25 Haziran’ da Monza’da ikinci yarışımız var ve yaptığımız test sonuçlarına bakarsam, gelecekteki yarışta podyumda yer alabileceğimi düşünüyorum.”

Renault Clio Cup İtalya’nın bundan sonraki yarışları, 25 Haziran Monza, 16 Temmuz Misano, 10 Eylül Vallelunga P ve 1 Ekim İmola olacak. kaynak motorsport
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top