Anasayfa / Gündem / Beratcan cinayetinde yeni gelişme!

Beratcan cinayetinde yeni gelişme!


Beratcan Karakütük cinayeti kapsamında mahkemeye sevk edilen Ersin K. tutuklanırken, Beratcan’ın annesi Türkan Karakütük ise serbest bırakıldı.

haber detay h8746874656541592981

Dün akşam gözaltına alınan ve emniyetteki sorgularının ardından Anadolu Adliyesi’ne sevk edilen Ersin K. ile Beratcan’ın annesi Türkan Karakütük’ün savcılık sorguları tamamlandı. Savcılık sorgularının ardından nöbetçi mahkemeye sevk edilen Ersin K. tutuklanırken, Beratcan’ın annesi Türkan Karakütük serbest bırakıldı.

Olay Günü
Olay günü okul çıkışında çocuğu bir bahaneyle servise aldım. Ellerini ve ayaklarını bağladım, ağzını bantladım. Daha sonra minibisün arkasındaki bagaj bölümüne yerleştirdim. Çocuk arkada iken bir başka servisi dağıttım. Bir süre sonra da Tuzla’daki su kanalına götürdüm, kafasını 10 dakika suyun içinde tuttum. Öldüğüne ikna olunca orada bırakıp ayrıldım ve annesine işi bitirdiğimizin mesajını attım.”

ANNE BİRLİKTELİĞİ KABUL ETTİ, SUÇ ORTAKLIĞINI REDDETTİ
Ersin Kaşıkçı’nın sorgudaki ifadelerinin ardından Beratcan’ın annesi Türkan Karakütük de gözaltına alındı.

Anne Karakütük’ün ifadesinde, zanlı ile birlikteliğini kabul ettiği ancak “Kendisinden ayrılmak istiyordum. Bunu kendisine söyledim. Çoluğumu çocuğumu öldürmekle tehdit etti. ‘Ayrılırsan seni yakarım’ diyordu. Çocuğumu öldürmek istediğimi söyleyerek beni de suçuna ortak etmek istiyor” dediği öğrenildi.

MAHKEME KARARINI VERDİ

İki isim emniyet ve savcılık sorgularının ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Nöbetçi Anadolu 2. Sulh Ceza Hakimliği, katil zanlısı Ersin Kaşıkçı’nın tutuklanmasına, Türkan Karakütük’ün ise serbest bırakılmasına karar verdi.

Kartal Yıldız İşçimenler İlkokulu öğrencisi Beratcan Karakütük’ün 9 Mart’ta okuldan çıktıktan sonra eve dönmemesi üzerine ailesi polise kayıp müracaatında bulunmuş ve arama çalışması başlatılmıştı. Beratcan’ın cesedi, 23 Mart’ta Tuzla Tepeören’deki ormanlık alanda bulunmuştu. kaynak ntvSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top