Anasayfa / Teknoloji / Beklenen Akıllı Saat Tanıtıldı!

Beklenen Akıllı Saat Tanıtıldı!


Uzun bir bekleyiş ve yüzlerce söylentinin ardından, Samsung’un akıllı saati Galaxy Gear nihayet tanıtıldı.

Bugün başlayan IFA’da Galaxy Gear ilk kez görücüye çıktı. Samsung’un Unpacked adını verdiği etkinliğe ev sahipliği yapan fuarda, akıllı saat pazarının ilk dev firma imzalı cihazını gördük ve tanıdık. İşte Gear’ın açıklanan tüm bilgileri:

Bileğindeki bildirim istasyonu

Galaxy Gear Samsung tarafından modifiye edilmiş bir Android işletim sistemiyle çalışıyor ve 1,63 inç AMOLED ekranından 320×320 piksel çözünürlük sunuyor. “Olayı ne?” diye sorduğunu duyar gibiyiz: Gear akıllı telefonunuza Bluetooth Smart (düşük enerji tüketimi) ile bağlanarak e-posta, sosyal medya, SMS ve arama bildirimlerini almanı sağlıyor.

Telefonuna bağlı olduğu takdirde, mikrofonu ve hoparlörü sayesinde Gear ile gelen aramaları yanıtlayabilirsin. Ayrıca Samsung’un S Voice uygulaması da önyüklü olarak geliyor, bununla da konuşarak mesaj yazabilir ve gönderebilirsin. Yine bu uygulamayla alarm kurabilir, hava durumunu kontrol edebilirsin. Genel olarak Gear, telefonuna bağlanarak, telefonunu cebinden çıkarmadan onun üzerinden işlem yapmanı ve bu şekilde zaman kazanmanı sağlıyor. İşlerin daha kolay olmasından kimse şikayet edemez değil mi?
800 MHz işlemci ile çalışan Galaxy Gear 4 GB dahili depolama alanına sahip. Ayrıca aynı anda en fazla 10 uygulamayı saatte barındırmana izin veriyor. Bu sayıya önyüklü uygulamalar dahil değil. Bir de 512 MB RAM’i var.

Galaxy Gear’ı koltukların arasına kaçmayan meyilli olan günümüz akıllı telefonlarını bulmak için bile kullanabilirsin. Gear ile telefonun biplemesini ya da müzik oynatmasını sağlayabiliyorsun.

720p video kaydedebiliyor

Galaxy Gear’ın bir de 1,9 MP’lik bir kamerası var. Bu kamera ile manzara gibi egzotik fotoğraflar yerine daha çok “anı yakalama” odağında kareler çekerken verim alabiliyorsun. Ancak bu mini kamera ile 720p (HD) video kayıt edebiliyorsun. Yani öyle tahmin ettiğin gibi işlevsellikten uzak bir kamera değil.

Uyumluluk, fiyat ve tarih

Şimdi sana kötü bir haber vereceğiz; Galaxy Gear yalnızca Note 3, Note 10.1 ve Galaxy S4 ile kullanılabiliyor. Galaxy S4 kullanıcılarının saati kullanması için önce Android 4.3 güncellemesini yüklemeleri gerekiyor.
Şu an için herhangi bir fiyat bilgisi yok; ancak çok kısa süre içerisinde açıklanacağını tahmin ediyoruz. Galaxy Gear 25 Eylül’de 140 ülkede satışa sunulacak. kaynak stuffSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top