Anasayfa / Gündem / Bebeği Yanlış Anne Emzirdi

Bebeği Yanlış Anne Emzirdi


Rize’de bir annenin Yeni Doğan Servisi’nde tedavi gören bebeğinin yanlışlıkla Suriyeli bir anne tarafından emzirilmesi üzerine konu yargıya taşındı.

haber-detay-h97468410610546056

Rizeli bir annenin Yeni Doğan Yoğun Bakım Servisi’nde tedavi gören bebeğinin Suriyeli bir anne tarafından emzirildiğinin anlaşılması üzerine konu yargıya taşındı.

TEDAVİ ALTINA ALINDI
Edinilen bilgiye göre, 32 yaşındaki E.M. isimli anne 12 Ekim 2016 tarihinde Rize’deki özel bir hastanede biri kız biri erkek ikiz bebek dünyaya getirdi. Bebeklerden kız olarak dünyaya gelen H.M., bağırsak sorunları ile dünyaya gelince Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlı olan ancak Rize Devlet Hastanesi binasında hizmet veren Yeni Doğan Yoğun Bakım Servisi’nde tedavi altına alındı.

“SURİYELİ ANNEYE AİT”
Anne E.M.’nin beyanına göre, 18 Ekim 2016 günü saat 21.00’de çocuğunu emzirmek için yoğun bakım servisine gittiğinde görevli hemşire G.A. tarafından annesi olmadığı gerekçesi ile bebeği kendisine teslim edilmedi. E.M. görevli hemşirenin bebeğin, Suriyeli bir anneye ait olduğunu ve bir süre önce Suriyeli annenin bebeği emzirdiğini iddia ederek bebeğini kendisine vermediğini söyledi.
haber-detay-h46806542521765

YANLIŞLIKLA TESLİM EDİLDİ
E.M.’nin itirazı üzerine yapılan incelemede kolundaki künyesi alınmış olan bebeğin E.M.’nin bebeği olduğu ve yanlışlıkla Devlet Hastanesi’nde doğum yapan bir Suriyeli anneye teslim edilerek emzirildiği ortaya çıktı.

HEPATİT-B VİRÜSÜNE RASTLANDI
Konuyla ilgili şikayetçi olan E.M. her iki bebekten ve bebeğini emziren Suriyeli anneden kan örnekleri alınarak inceleme yapılmasını istedi. E.M.’nin ifadesine göre Suriyeli kadının bebeğinde Hepatit-B virüsüne rastlanıldı.

KONU YARGIYA TAŞINDI
E.M. bunun üzerine Rize Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Sağlık Bakanlığı’na ayrı ayrı şikayet başvurularında bulunarak konuyu yargıya taşıdı.

Rize Kamu Hastaneleri Genel Sektereterliği’nden konuyla ilgili alınan bilgide, bebeklerin karıştırıldığı iddialarının doğru olduğu, konuyla ilgili adli ve idari incelemenin devam ettiği bildirildi.

TEDAVİSİ SÜRÜYOR
E.M. tarafından yoğun bakım servisinden alınan bebeğin tedavisi Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi Yeni Doğan Yoğun Bakım Servisi’nde sürüyor. kaynak haberlerSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top