Anasayfa / Gündem / Bartın’daki Cinayet Davasında Karar

Bartın’daki Cinayet Davasında Karar


Bartın’da yol verme meselesinden çıkan ve sopa kullanılan kavgada, darp sonucu sınıf öğretmenini öldürdüğü iddiasıyla yargılanan sanığa, 10 yıl hapis cezası verildi.

haber detay h6786846869100

Bartın’da yol verme meselesinden çıkan ve sopa kullanılan kavgada, darp sonucu sınıf öğretmenini öldürdüğü iddiasıyla yargılanan sanığa, 10 yıl hapis cezası verildi.

Bartın Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada, 23 Mayıs’ta Kırtepe Mahallesi Hamam Sokağı’nda yol verme meselesinden çıkan kavgada darp sonucu sınıf öğretmeni Tayfun Erol’un (54) hayatını kaybetmesiyle ilgili tutuklu sanık İbrahim Kaymakçı (35) ile tutuksuz sanık Süleyman Karadayı (52) ve taraf avukatları hazır bulundu.

Sanık Kaymakçı’nın avukatı, savunmasında müvekkilinin otomobiliyle seyir halindeyken arkasından gelen Karadayı’nın kendisine sürekli olarak selektör yaptığını ve kornaya bastığını öne sürerek, müvekkilinin, olayda öldürme niyetinin olmadığını savundu.

Erol’un avukatı ise sanığın eylemi canavarca hislerle gerçekleştirdiğini iddia ederek en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

Mahkeme heyeti, Kaymakçı’yı “Neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama” suçundan 10 yıl hapis cezası verilmesine karar verdi.

Kırtepe Mahallesi Hamam Sokağı’nda 23 Mayıs’ta otomobil sürücüleri Süleyman Karadayı ve İbrahim Kaymakçı, trafikte geçiş önceliği nedeniyle tartışmaya başlamış, tartışmanın sopalı kavgaya dönüşmesi üzerine darbedilen Karadayı ve Kabagöz İlkokulunda görevli sınıf öğretmeni arkadaşı Tayfun Erol yaralanmıştı.

Bartın Devlet Hastanesine kaldırılan Erol, yaşamını yitirmişti. Gözaltına alınan Kaymakçı, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanmıştı. kaynak haberler
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top