Anasayfa / Gündem / Bankayı soydu, paraları saçtı

Bankayı soydu, paraları saçtı


Kumkapı’da, banka şubesini soyup güvenlik görevlisinin silahını alan bir kişi, polis ekibinin olay yerine gelmesi üzerine aynı binanın çatı katındaki balkonuna çıktı. Elinde pompalı tüfek ve tabancayla zaman zaman havaya ateş açan zanlı, elindeki para destelerini de havaya saçtı. Özel Harekat ekipleri çevrede geniş önlem alırken, olay yerine çağrılan “uzlaşmacı polis”in yaklaşık 4 saat süren çabası sonucunda zanlı teslim oldu.

haber detay h7042016192825_3

Olay saat 17.00 sıralarında meydana geldi. Semih Bulut adlı kişi, elinde pompalı tüfekle Kumkapı Çiftegelinler Caddesi üzerinde bulunan banka şubesine girdi. Bulut, güvenlik görevlisini etkisiz hale getirerek silahını aldı. Kasadan yaklaşık 30 bin lira alan soyguncu, bu sırada ihbar üzerine polis ekiplerinin geldiğini görünce, içerideki merdivenle aynı binanın çatı katı balkonuna çıktı.

DESTE DESTE PARALARI BALKONDAN SAÇTI
Semih Bulut, zaman zaman silahla havaya ateş ederek, elindeki deste deste paraları balkondan havaya saçmaya başladı.
Polis ekipleri sokakta geniş güvenlik önlemi alırken, olay yerine “uzlaşmacı polis” çağrıldı.
Aynı dakikalarda Özel Harekat polisleri de bina çevresinde önlem aldı.

4 SAAT SONRA TESLİM OLDU
Havanın kararmasıyla birlikte zanlı ateş etmeyi bıraktı. Bu sırada, uzlaşmacı polis 4 saat dil döktüğü Semih Bulut’u ikna etmeyi başardı. Zanlı, saat 21.00 sıralarında silahlarını balkonda bırakarak, bankaya giren polis ekibine teslim oldu ve Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

POLİS YERE SAÇILAN PARALARI TOPLADI
Olayın ardından, polis ekipleri, Semih Bulut’un balkondan çevreye saçtığı soygun paralarını yerden tek tek toplayarak banka yetkililerine teslim etti.

BANKANIN BULUNDUĞU BİNA AİLENİN ELİNDEN GİTMİŞ
Olayın nedeni de saatler sonra anlaşıldı. İddiaya göre, baba Cuma Bulut, 4 yıl önce, yüklü borçları nedeniyle, soygunun yapıldığı banka şubesinin de yer aldığı binayı elden çıkarıp satmak zorunda kaldı. Ancak Bulut Ailesi, satışta haksızlık olduğunu öne sürerek bu durumu bir türlü kabullenemedi. Baba Cuma Bulut’un da daha önce aynı banka şubesine yönelik soygun girişimleri olduğu iddia edildi. kaynak acunn
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top