Anasayfa / Spor / Aziz Yıldırım’dan Arda Turan’a tam destek

Aziz Yıldırım’dan Arda Turan’a tam destek


Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, medyada açıklamaları yer alan Galatasaraylı futbolcu Arda Turan’a destek vererek, sarı-kırmızılı futbolcunun isyanında haklı olduğunu savundu.
Aziz Yıldırım’dan Arda Turan’a tam destek

Yıldırım, Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda Darüşşafaka Lisesi Müdürü ve Kampüs Koordinatörü Adnan Ersan’a yaptığı ziyarette, gazetecilerin soruları üzerine gündemdeki konularla ilgili açıklamalar yaptı.

Arda Turan’ın medyaya yansıyan ifadeleriyle ilgili olarak, ”Doğru şeyler söylemiş, haklı. Tenkit ayrı şey, çok fazla ağır şeyler yazılmış. Çok üzüldüm. Söyledikleri şeyler doğru” diyen Yıldırım, bir gazetecinin ”Şerefsizler lafı biraz kaba olmadı mı?” sorusuna da, ”Hak edenler var. Bence kaba olmamış” yanıtını verdi.

”KARALAMAYLA OLMAZ, YOL GÖSTERİLMELİ”

Lise müdürü Ersan’ın odasında basın mensuplarının gündemdeki bazı konulara ilişkin sorularını yanıtlayan Yıldırım, (A) Milli Futbol Takımı ile ilgili olarak, ”Türk futbolunun öyle Hiddink geldi diye 2 günde zirve noktasına gelmesini beklememek lazım. Sorunları oturup çözmek lazım. Hep karalamayla olmaz, yol gösterici olmak gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Almanya Milli Futbol Takımı örneğini vererek, ”Türkiye’de bazı kafaların değişmesi lazım. Almanya’nın kadrosuna baktığımızda çok sayıda yabancı asıllı oyuncu bulunduğunu görüyoruz. Bugün kazandıkları zaman Mesut mu kazandı deniliyor. Hayır, Almanya kazandı deniliyor” şeklinde konuştu.

Türk futbolunun yeniden yapılanması gerektiğine dikkati çeken Aziz Yıldırım özetle şunları kaydetti: ”Sıkıntı şu; Türkiye’nin, futbolun yeniden yapılanması lazım. Her önüne gelen futbolcu olmamalı. Kaliteli isimlerin gelmesi için kısıtlamalar yapmalı. Bölgesel ligler yapılandırılmalı. Gelişimleri sağlayan altyapıya önemi daha çok vermeliyiz. Alt yapılarda eğitimci yok. Oyuncular 20’li yaşlara geldiğinde gelişimi duruyor. Herkes futbolla ilgilendiği için eğitimi geri planda tutuyoruz. Türk futbolunun yeniden organize edilmesi lazım.”

Yıldırım, ”Fenerbahçe’den konuşmayalım mı” şeklindeki ifade üzerine ”Fenerbahçe’yi Aykut Kocaman ile konuşun benimle değil” yanıtını verdi.

Ziyarette başkan Yıldırım’a öğrencilerin yaptığı bir tablo hediye edilirken, okuldaki eğitimle ilgili bir de sunum gerçekleştirildi.Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top