Anasayfa / Sağlık / Avrupalı Türk’ün mucize kurtuluşu

Avrupalı Türk’ün mucize kurtuluşu


TATİL için Almanya’dan İzmir’e gelen gurbetçi 74 yaşındaki Mumin Yılmaz, göğsünde ağrı hissettikten sonra bayılınca hastaneye kaldırıldı. Tedaviye alınan ve 48 saat içinde 40 kez duran kalbi çalıştırılan Yılmaz, hayata tutunmayı başardı.

Almanya’da işçi olarak çalışıp emekli olan Mumin Yılmaz, tatil için memleketi İzmir’e eldi. İzmir’de dolaşırken göğüs ağrısı hisseden Yılmaz, aniden bayıldı. Çevresindekilerin de yardımıyla 112 ambulansına bindirilen Yılmaz, İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Aynı zamanda şeker hastası olan Yılmaz, akciğerlerindeki ödem nedeniyle solunum cihazına bağlandı. 48 saat içinde 40 kez duran kalbi çalıştırıldı. Yılmaz’ın kalbinin 4 ana damarının tıkalı olduğu tespit edilince, müdahale kararı alındı. Hastanın ameliyatı çok riskliydi ve operasyondan sağ çıkamama ihtimali vardı. Kardiyoloji Uzmanı Dr. İbrahim Susam ve Dr. Cenk Ekmekci’den oluşan ekip, ölüm riski yüksek olmasına karşın hastayı anjiyoya aldı. Hastanın kapalı damarları balonla açılırken, 4 adet stent takıldı. Yılmaz, mucize eseri hayata döndü.

Hastanın ölüm riski olmasına rağmen anjiyoya aldıklarını belirten Kardiyoloji Uzmanı Dr. Cenk Ekmekçi, “Her elektroşok işleminde aslında kalbe bir yumruk atarsınız. Kalbin bu işleme dayanması gerekir. Hastamız bu açıdan çok güçlüydü. Tıbbın bize sunduğu tüm işlemleri hastamızda uygulayarak hayata döndürdük” diye konuştu.

Hayat fonksiyonların normale dönen Mümin Yılmaz, “Öbür tarafa defalarca gidip geldim, ancak bir şey göremedim. O yüzden tekrar hayata dönmeyi tercih ettim. Benim hayata tutunmama yardımcı olan, doktorlarıma ve hemşirelere minnattarım. Burası çok güzel bir hastane, Allah sizleri eksik etmesin” diyerek teşekkür etti. kaynak hurriyetSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top