Anasayfa / Teknoloji / Artık Telefon Ekranları asla Kırılmayacak…

Artık Telefon Ekranları asla Kırılmayacak…


Corning Gorilla Glass 3 Geliyor!

haber detay 535341

Mobil cihazların çizilmelere karşı ekranını koruyan Gorilla Glass teknolojisi bir adım öteye geçiyor. Yeni nesil Gorilla Glass camlar neler vadediyor? Yazımızda açıklıyoruz.

Mobil cihazlar dünyasındaki değişim ile birlikte hayatımıza giren Gorilla Glass ekran muhafaza camları, prestij ifade eden bir standart olarak anılmaya devam ediyor. İlk olarak 2007 yılında iPhone’da kullanılan Gorilla Glass, şimdilerde neredeyse tüm üst düzey mobil cihazlarda yer alıyor.

Açıklanan resmi rakamlara göre bugüne kadar 1 Milyar’dan fazla mobil cihazda kullanılan Gorilla Glass, geçtiğimiz yıl CES 2012 kapsamında Gorilla Glass 2 versiyonu ile karşımıza çıkmıştı. CES 2013 kapsamında da yine yenilikçi bir takım hamlelerin yapılacağı ortaya çıktı.

Gorilla Glass 3’ü CES 2013’te tanıtmayı planlayan Corning firması, yeni ürününde daha fazla sağlamlığa odaklanmış. Hatırlanacağı gibi Gorilla Glass 2’de %20 incelik elde edilmişti. Gorilla Glass 3’te ise çizilmelere karşı daha duyarlı bir ürün karşımıza çıkıyor. Çizilmelere karşı Gorilla Glass 2’ye kıyasla 3 kat daha dayanıklı olan Gorilla Glass 3, görünür çiziklerin oluşumunu %40 oranında azaltırken, darbelere karşı dayanıklılığı ise yarı yarıya yükseltiyor.

Yılın başında tanıtılmasına karşın yine en iyi ihtimalle 2013’ün ikinci yarısında görebileceğimizi tahmin ettiğimiz Gorilla Glass 3’ün bu kez tabletlerde de yaygın olarak kullanılmasını umuyoruz. kaynak scrollSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top