Anasayfa / Teknoloji / Ardıç Teknoloji 65 inç büyüklük’te android tablet yaptı

Ardıç Teknoloji 65 inç büyüklük’te android tablet yaptı


Bir Türk şirketi dünyanın en büyük Android tabletini yaptı

TV’nizde Honeycomb işletim sisteminin olmasını mı istiyorsunuz? Ardıç Teknoloji adlı Türk şirketi dünyanın en büyük Android tabletini geliştirdi.

Video tanıtımı:

Gebze’de Tübitak MAM Yerleşkesi Teknoloji Serbest Bölgesi’nde 3 yıldır faaliyet gösteren Ardıç Teknoloji, dünyanın en büyük Andorid tableyini geliştirdi. Bir LCD TV’ye kendi geliştirdiği bir Android işletim sistemi sürümünü adapte eden şirket 65 inç boyutunda bir tablet bilgisayar yaptı. Ardıç’in geliştirdiği prototip, 10 inç boyutunda Honeycoomb tabanlı bir Android tablet ve 1080p çözünürlüğe sahip. Ekran iki sensöre sahip ve cihazın çoklu dokunmatik desteğe sahip dört destekli bir sürümü de yolda. Tablet bilgisayar bir NVIDIA Tegra ile çalışıyor ve 1GB RAM, 16 GB flaş bellek, çift kamera, HDMI, USB, microSD ve 3G ve WiFi bağlantısına sahip.

Tableti geliştiren Türk şirketi eğitim camiasından ve iş dünyasından müşterilerle irtibatta olduğunu ve bu cihazın üretiminin güç kazanmasını umduğunu belirtti. Şirket geliştirdiği tablet bilgisayarın yanında daha uygun maliyetli akıllı cihazlar da tasarlamak istiyor. Ardıç Teknoloji, cihazı akıllı telefonlar gibi farklı ekran boyutlarına sahip değişik seçeneklerde sunmayı istediğini ve 65 inç boyutundaki prototipin çalışanlarının göğsünü kabarttığını ifade etti. kaynak : bilgicagi

Nasıl çalışır ?
Resimdeki gibiSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top