Anasayfa / Teknoloji / Apple’nin İşletim Sistemi IOS 10 Nelerle Geliyor ?

Apple’nin İşletim Sistemi IOS 10 Nelerle Geliyor ?


Apple keni işletim sistemi için yapacağı güncelleme için geri sayım başladı. Yeni sürüm iOS 10 bol özellikle geliyor. Apple’ın işletim sisteminde yaptığı radikal değişiklikler ve kolaylıklarsa merakla bekleniyor.

ios 10 yeni h943668

Apple’ın iPhone ve İpad cihazları için hazırlattırdığı işletim sistemi IOS 10 için geri meraklı bekleyiş artarak devam ederken, bu sistemin bazı özellikleri de sızmaya başladı. Ağustos Ayı içerisinde çıkması beklenen yeni seri iPhone 7 ile birlikte güncellemenin yollanacağı söylenen IOS 10, geliştirme aşamasını neredeyse tamamladı.

İlk ay için deneme sürümü yayınlanacak olan ve hatalarını görecek olan Apple, Eylül ayında tam sürüm olarak kullanıcılara güncellemeyi dağıtacak. Şu an geliştirme aşamasında olan işletim sistemini ilk test edenlerden biri olmak istiyorsanız, Apple’ın İos Beta programına kayıt olmanız yeterli. Beta programına kayıt olmadan henüz maalesef test etme şansınız yok.
iOS 10 haber resim8676844654536
Elde edilen bilgilere göre iOS 10 Apple’ın 2 GB ve üzeri RAM kapasitesine sahip cihazlarında sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Ancak, 1 GB RAM kapasitesine sahip cihazlarda çeşitli yavaşlamaların olabileceği belirtiliyor. Bu bakımdan sorunsuz biri iOS 10 deneyimi yaşamak isteyen kullanıcıların cihazlarını yenilemeleri gerekebilir. Öte yandan 2 GB ve üzeri RAM’e sahip olan cihazlar için Apple’ın ekstra özellikler getirebileceği ifade ediliyor.

Neler Değişecek?
iOS 10 ile beraber kullanıcıların severek kullandığı sanal asistan “Siri” üçüncü parti uygulamalar ile çalışabilecek. Böylelikle kullanıcılar, Apple’ın sanal asistanı Siri’yi çok daha fazla alanda kullanabilecek. iPhone ve iPad’de kullanılan birçok uygulama da yine bu sayede sesli olarak yönetilme imkanına kavuşacak.

iPhone’larda birçok tüketici beyaz tema kullanımından şikayetçi. Ancak iOS 10 güncellemesi ile bu durum değişecek gibi görünüyor. Yeni güncelleme ile iPhone kullanıcıları siyah tema kullanabilecekler.

Kullanıcıların en çok beklediği özellik ise şüphesiz kişiselleştirmeler olacak. Yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılar, wifi, veri bağlantısı, mesajlar gibi uygulama ve ayarların kısayollarını ekleyebilecek. Bu sayede tek dokunuşla wifi açıp kapatabileceksiniz.

Diğer önemli özellik ise iPhone’larda yüklü gelen uygulamaların silinip silinemeyeceği konusunda. Bugüne kadar bu uygulamalar işletim sistemiyle veya diğer önemli bileşenlerle bütünleşik olduğu için silinemiyordu. Ancak yeni işletim sistemi sürümünde bu uygulamalar özgürlüğüne kavuşacak ve silinebilecekler. kaynak teknogundem
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top