Anasayfa / Gündem / Annesini vahşice öldüren Aslı Sönmezler’in cezası belli oldu

Annesini vahşice öldüren Aslı Sönmezler’in cezası belli oldu


Sarıyer Uskumruköy’de 26 Aralık 2015’te bankacı annesi Belgin Hızal’ı boğarak öldüren ve psikolojik sorunları bulunan Aslı Sönmezler hakkında karar verildi. Sönmezler, “kasten öldürme” suçundan müebbet hapse çarptırıldı.

Özel bir bankanın üst düzey yöneticisi Belgin Hızal (57), psikolojik rahatsızlıkları bulunan kızı Aslı Sönmezler (34) tarafından boğularak öldürülmüştü. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Aslı Sönmezler hakkında iddianame hazırlayan savcılık, Sönmezler’e hastalığı nedeniyle ceza verilmemesi talebiyle dava açmıştı.

AKIL SAĞLIĞI YERİNDE ÇIKMIŞTI
20 Nisan tarihli raporda, “Sanık Aslı Sönmezler’in herhangi bir akıl hastalığı veya zeka geriliği saptanamadığı, adli dosya tetkikinde sanığın sözkonusu suçu işlediği sırada fiilin hukuki anlam ve sonuçlarını idrak etme ve bu fiil ile ilgili olarak davranışlarını yönlendirme yeteneğini ortadan kaldıracak boyutta bir akli arızanın içinde olduğuna delalet edecek herhangi bir tıbbi bulgu ve belgeye de rastlanmadığı, bu duruma göre Aslı Sönmezler’in suça karşı ceza sorumluluğunun tam olduğunun bildirildiği” belirtilmişti.

CİNAYET EVİNDEN ASLI SÖNMEZLER’İN HATIRA DEFTERİ ÇIKMIŞTI
Aslı Sönmezler’e ait bir hatıra defterinde Aslı’nın annesini daha önce de boğmaya kalkıştığı ve uyuşturucu kullandığına ilişkin bilgiler bulundu. .

Sönmezler’in el yazması hatıra defterinde, “Ben belki para fakiri değildim ama sevgi fakiriydim. Gerçi hala da öyleyim çünkü 2 sene önce çok uyku ve uykusuzluktan şizofren bir dünya yarattım kendime. Sonunda bir gün okul benim bu uyuşturucu ve uykusuzluğumu duydu ve beni hastaneye kapattı. Çıktığımda bir tek en iyi arkadaşım dediğim insana bu şizofren dünyamı gidip herkese söylemiş. Ailem de var zaten. Babam kendisi bizzat kocaman yalan bir dünyada yaşıyor. Aile hayatımda sürekli baskı altındaydım. Çünkü daha önce de söylediğim gibi benim babam sapık. Benim annem insanı çok kolay çıldırtma kabiliyetine sahip bir kadındır. Nasıl anlatsam bilemiyorum o yüzden anlatmayacağım. Ancak olay şöyleydi. Uyuşturucuyu bıraktıktan birkaç hafta sonra annem bir gün eve gelip beni hala uyuşturucu kullanmakla suçlamaya başladı. Ben de o ara çok spor yapıyordum, adrenalin patlaması anlayacağınız. Benim üzerime geldi . Bende o an kontakt bir attı. Ben annemi çok korkunç bir şekilde dövdüm. Hem de öyle böyle değil. Kavga bitip annemi evden attığımda, bütün sokak pencerelere çıkmış bizi dinliyordu. Düşünün yani ne canice bir kavga. Hatırlıyorum bir ara annemin üstüne gırtlağına öyle sıkı sarılmış duruyordum ki bir an hatta birkaç an düşündüm ‘Öldüreyim mi Aslı ‘ dedim kendi kendime ‘bütün derdin biter’. O zaman anladım cinnet geçirmek neymiş diye. İnsanlar nasıl bütün aileyi öldürüyorlar anladım” ifadeleri yer alıyordu. kaynak milliyet
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top