Anasayfa / Gündem / Anne-kız cinayeti aydınlandı

Anne-kız cinayeti aydınlandı


Bursa’da anne-kız cinayetini naylon hasır aydınlattı

haber detay h11220151711146319361_2

BURSA’da, pompalı tüfek ile ateş edilerek öldürülen, cesetleri 1r kilometre ara ile bulunan iki kadının 41 yaşındaki Mükerrem Alemdağ ile kızı 21 yaşındaki Fadime Aytekin Demirkıran olduğu belirlendi. Jandarma kadınların kimliklerini, olay yerinde bulunan naylon hasırın satıldığı işyerinden yola çıkarak belirledi.

Merkez Yıldırım İlçesi İsmetiye ile Samanlı Mahallesi arasında bulunan meyve bahçelerinde geçen pazar günü saat 22.00 sıralarında bir kadın cesedi bulundu. İhbar üzerine jandarma ekipleri, toprağa gömülmek istenen ve bu başarılamayınca üzerine hasır örtülen cesedin çevresinde 5 pompalı tüfeğe ait boş kartuş ele geçirdi. Sabah çevrede kanıt arayan jandarma ekipleri 1 kilometre uzaklıkta genç bir kadın cesedi buldu. Yine pompalı tüfek ile öldürülen cesedin çevresinde pompalı tüfeğe ait boş 4 kartuş olduğu tesbit edildi. Üzerinde kimlik bulunmayan cesetler kime ait olduğunun tesbit edilmesi ve ölüm nedenlerinin araştırılması için Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı.

HASIRDAN KİMLİKLERİNE ULAŞILDI

Bursa Jandarma Komutanlığı, pazar gecesi öldürülen kadının üzerinde bulunan kırmızı ve siyah desenli naylon hasır ile ilgili araştırma yaptı. Ekipler, markasından hasırı satan Merkez Kestel İlçesi’ndeki mağazayı buldu. İşyeri sahibi bu hasırı bir hafta önce müşterisi olan tanıdığı Mükerrem Alemdağ’a sattığını söyledi. Soruşturmayı sürdüren Jandarma, eşi Ali Demirkır’dan boşanan Mükerrem Alemdağ’ın yanında kaldığı öne sürülen çocukları Uğur ve Umut’a ulaştı. Hasır halıyı geçen hafta annesinin aldığını doğrulayan çocukları, gittikleri Adli Tıp Kurumu morgunda öldürülen annesini tespit ederken diğer kadın cesedinin yanlarında kalan kardeşleri Fadime’ye ait olduğunu söyledi. Öldürülen anne ve kızının cenazeleri bugün çocukları ve boşandığı eşi Ali Demirkıran tarafından alındı. Mükerrem Alemdağ’ın cenazesi bugün Hamitler Mezarlığı’nda toprağa verilirken Fadime Aytekin Demirkıran’ın ise yarın defnedileceği belirtildi.
haber detay h63092_8506_01122015_2
Jandarma, eşinden boşanan Mükerrem Alemdağ’ın erkek arkadaşının olup olmadığını da araştırıyor. kaynak milliyet
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top