Anasayfa / Gündem / Ankara şoförler odasında şok! Başkan 5 kişiyi ve kendisini vurdu…

Ankara şoförler odasında şok! Başkan 5 kişiyi ve kendisini vurdu…


Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odasında çıkan silahlı kavgada, Oda Başkanı Zafer Şener’in de aralarında bulunduğu 6 kişi yaralandı. DHA’nın haberine göre görgü tanığı, kavga sırasında Oda Başkanı Zafer Şener’in 5 kişiyi vurduğunu, kendisinin de seken kurşunla yaralandığını iddia etti.

ANKARA Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası’nda anlaşmazlık nedeniyle yönetimde bulunan iki grup arasında kavga çıktı. İddiaya göre Yönetim kurulu toplantısı öncesi silahını çeken oda başkanı Zafer Şener, 5 kişiyi yaraladı. Kendisi de seken kurşunlarla yaralandı.

Beşevler’de ki Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi üzerindeki oda binasında yönetim kurulu toplantısı öncesinde oda Başkanı Zafer Şener, belinden çıkardığı silah ile 5 kişiyi yaraladı, seken kurşun ile kendisi de yaralandı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Şener’in silahından çıkan kurşunlarla yaralanan Mehmet O. Tahir P, Bedri E, Harun A, Eray Y’ da ile Şener hastaneye kaldırıldı. Polis ekipleri güvenlik kamerası görüntülerine el koyarken, geniş çaplı soruşturma başlattı.

ODA BAŞKANI ŞENER’İN AÇIKLAMASI: 30-40 KİŞİ SIKIŞTIRDI
Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası Başkanı Zafer Şener, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kavganın yönetim kurulu toplantısı öncesinde yaşandığını belirtti. Üyelikleri düşürülen iki kişi ile aralarındaki husumet nedeniyle bugün yapılacak yönetim kurulu toplantısında kavga çıkabileceğini dün emniyet yetkililerine ilettiğini aktaran Şener, saat 14.00’te başlaması öngörülen toplantı için salona girdiğinde tanımadığı kişiler gördüğünü kaydetti.

Polise odayla alakası olmayan kişilerin içeride olduğunu ilettiğini, kavganın da bu sırada yaşandığını anlatan Şener, şöyle konuştu: “Beni 30-40 kişi köşeye sıkıştırdılar. Ben bir de korumam var. Köşeye sıkışınca beylik silahıma sarıldım. Can bu, gidiyorum. Adamlar öyle bir geliyor ki perişan edecekler. Sonra Yönetim Kurulu üyesi Okur da bana sarılınca ben kendimi vurdum. Ona da kurşun isabet etmiş, yaralandı. Kurşunlar karşıya gitti. Ondan sonrasını zaten hatırlamıyorum.”

Ayda 2-3 kez yönetim kurulu toplantısı yaptıklarını anlatan Şener, üyelikleri düşen iki kişinin kavgayı başlattığını öne sürdü. Öte yandan, Oda Başkanı Şener, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki tedavisinin ardından ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü.

BAŞKANVEKİLİ BAŞKANI SUÇLADI: PEŞKEŞ ÇEKMEK İSTEDİLER
Olayın ardından oda önünde açıklama yapan Ankara Umum Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası Başkanvekili İzzet Yıldırım, kendilerine kumpas kurulduğunu öne sürerek “Bugün talihsiz bir olay yaşadık. 25 gündür, oda olarak büyük bir sıkıntı içerisindeyiz. Gayrimeşru diye adlandırdığımız kişiler; Başkan Zafer Şener tarafından odamızı işgal altına almışlardır. Bu, kayıtlarımızda mevcuttur. Yönetim olarak savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Bugün bizim bir yönetim kurulu toplantımız vardı. Bu arkadaşlar karar defterini çalarak bizim hakkımızda kumpas kurdular. Bunların üst akılları var. Bunlar ’sizi başkan vekilliğinden düşürdük’ şeklinde bir kumpas düzenlediler. Kumpası kullanarak Kızılay’daki taksi depolama yerini 15 yıllığına 3 bin TL kiraya peşkeş çekmemizi istediler. Biz yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte ‘Bu esnafın bir kuruşunu kimseye yedirmeyiz’ dedik.. Zafer Şener, ortağı Mehmet Okur’la birlikte odaya girer girmez silahına davranarak, ‘İzzet Yıldırım’ı buradan atın’ diye bir hareket yapıp silahını ateşlemiştir. Ateşledikten sonra hem ortağını hem de kendisini vurmuştur. Burası esnafın malı ve esnaf bugünden sonra odasına sahip çıkacaktır. Kimsenin hakkını kimseye peşkeş çektirtmeyiz. Kızılay Depolama Alanı esnafındır, esnafın kalacaktır. Ankara taksici esnafı çok zekidir, bu işin kimler tarafından organize edildiğinin bilincindedir. Bir başkan kendi yönetim kuruluna ve üyesine silah çekebilir mi? Bu olay kamera kayıtlarında tespitlidir, emniyet bu işe el atmıştır ve herşey ortaya çıkacaktır. Ortaya çıkan tek silah Zafer Şener’indir ve bize silah çeken de kendisidir. Olayla ilgili olarak savcılığa da suç duyurusunda bulunacağız. Biz görevimizin başındayız, yargının kararına saygı duyacağız” ÿdedi.

“ZAFER ŞENER BİR ANDA SİLAHINI ÇEVİRDİ”
Sesler üzerine aşağı indiklerini belirten Görgü tanığı personel, Zafer Şener bir anda silahını çevirdi insanlara karşı. Bir anda bağırmaya, küfretmeye başladı. Sakin ol demeye kalmadı, elinde ki silah patladı. Sonra da gerisi geldi. İnsanlar birbirini iteklemeye başladı. Sonra baktık ki 5-6 tane yaralı. İnsanlar yerde. Bir anda kan gölüne döndü şeklinde konuştu. kaynak hurriyet
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top