Anasayfa / Ekonomi / Altın rekor kırdı, kuyumcular sinek avlıyor!

Altın rekor kırdı, kuyumcular sinek avlıyor!


ABD`den gelen kötü verilerle altın fiyatları gaza basarken aynı saatlerde yurt içinde dolar/TL`nin de yükselişiyle gram ve çeyrek altın rekor kırdı. Kuyumcular ise adeta sinek avlıyor.

haber detay h78678646563
AYŞE EKİN GÜNDÜZ/UZMANPARA

ABD’de tarım dışı istihdamın beklentinin çok altında kalmasıyla altının onsu 1.295 dolara tırmanırken, yurt içinde de altın rekor kırmaya devam etti. Altının tırmanışa geçtiği saatlerde dolar/TL’nin de 2.94 seviyelerine yükselmesiyle çeyrek altın işçilikle birlikte 205 lirayı test etti. Gram altında 122 lirayla rekor tazeledi.

Kapalıçarşı’da şu saatlerde gram altın 121 liradan, çeyrek altın ise 199 liradan satılıyor.

Kariyer Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul Kuyumcular Odası eski Yönetim Kurulu üyesi Aziz Akbulut, altın fiyatlarına ilişkin UZMANPARA’ya yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

“Amerika’dan tarım dışı verisi kötü geldi. Altının onsu açıklamanın ardından 1.295 doları görürken, aynı dakikalarda dolar/TL’nin 2.942’ye ulaşmasıyla gram altın 122 lira ile zirveyi gördü. Çeyrek altın ise mağazalarda 203/205 liradan satılıyor. Şu anda kuyumcular altın satamıyor. Kısacası Kapalıçarşı ve İstanbul’da kuyumcularda işler tamamen durmuş durumda.” kaynak milliyet
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top