Anasayfa / Ekonomi / Altın için inanılmaz tahmin!

Altın için inanılmaz tahmin!


Citi’nin baş teknik analisti altın fiyatlarının iki yıl içinde 3500 dolara kadar çıkabileceğini söyledi.

altin fiyatlari haber detay 9100534

Nisan ayında gördüğü tarihi düşüşten sonra toparlanmaya başlayan altın fiyatlarının yükselmeye devam edeceği öne sürüldü. cnbce’nin haberine göre, Citi Baş Teknik Analisti Tom Fitzpatrick, altın fiyatlarının önümüzdeki dönemde hızla artacağını öngördü. ‘King World News’ isimli blogda yayımlanan röportajında Fitzpatrick, “Altın dinamiklerine bakıldığı zaman, (Nisan ayında) gördüğümüz düzeltmenin 1974-1976 yılları arasında piyasada yaşananlara çok benzer olduğu göze çarpıyor” dedi.

1974’TEKİ TREND TEKRAR EDİYOR

1974’te başlayan süreçte borsaların ayı borsasından çıkmaya başladığına dikkat çeken Fitzpatrick, altının ise aynen bu yıl olduğu gibi 55 aylık ortalamanın yüzde 14 kadar altına düştüğünü belirtti.

HİSSELERE ZİRVE SONRASI DÜZELTME GELDİ

Fitzpatrick, “Altın 1976 yılındaki dibi gördükten dört hafta sonra borsalar zirve yapmıştı. Bu yıl ise altın 1182 dolarla dip yaptıktan beş hafta sonra hisse piyasaları zirveyi gördü. Zirveden sonra hisse fiyatlarının düzeltmeye girmesiyle altın kendine geldi” dedi ve ekledi: “Bu yüzden altının yeniden sağlam yatırım aracı olma yoluna girdiğine inanıyoruz ve bu trendin hızlanarak sürmesini bekliyoruz. Gelecek iki yıl içinde altının 3500 dolara çıkacağını tahmin ediyoruz.” CITI’NİN RESMİ GÖRÜŞÜ DEĞİL Fitzpatrick’in tahmini Citi’nin resmi görüşünü oluşturmuyor. Citi metal analisti David Wilson daha temkinli bir öngörüyle 2015 yılı sonunda altının 1250 dolar olacağı tahmininde bulundu. kaynak gazetevatan
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top