Anasayfa / Dünya / Almanya’dan Tuğçe kararı

Almanya’dan Tuğçe kararı


Almanya’nın Offenbach kentinde, tacize uğrayan iki Alman kıza yardım etmek isteyen Tuğçe Albayrak’a attığı yumrukla ölümüne neden olan Sırp genci Sanel M., sınır dışı edilecek.

haber-detay-h58484600615

Bild gazetesinin bildirdiğine göre, şu anda Wiesbaden cezaevinde yatmakta olan Sırp genci hakkında Offenbach Yabancılar Dairesi tarafından sınır dışı işlemi yürütülüyor.

ALMANYA’YA BİR DAHA GİREMEYECEK
19 yaşındaki Sanel M’nin çok sayıda suça karıştığı ve “Federal Almanya Cumhuriyeti’nin özgür demokratik temel düzenini tehlikeye soktuğu” gerekçesiyle, Offenbach Yabancılar Dairesi tarafından hakkında işlem yürütüldüğünü belirten gazete, Tuğçe’nin katiline “oturum yasağı ve Almanya’ya giriş yasağı” verileceğini yazdı.

Üç yıla mahkum olan Sanel M’nin cezası, resmi olarak 2017’nin Kasım ayında sona eriyor, ancak çocuk ve genç mahkumlar için uygulanan ceza yasası kapsamında, cezanın üçte ikisi çekildikten sonra salıverilmesi de mümkün.

OLAY NASIL OLMUŞTU
Üniversite öğrencisi Tuğçe Albayrak, 15 Kasım 2014 tarihinde bir restoranda tacize uğrayan 15 yaşlarında iki Alman kıza yardım etmek isteyince, Sanel M. ile aralarında tartışma çıkmış ve Sırp gencinin yumruk darbesiyle başını yere çarpmıştı. Komaya giren Tuğçe, günlerce makinalara bağlı olarak hayata tutunmaya çalışmış, ancak beyin ölümü gerçekleşince ailesinin kararıyla kendisini hayata bağlayan makinaların fişi, 22.’nci doğum günü olan 28 Kasım’da çekilmişti.

Sanel M., Darmstadt Eyalet Mahkemesi’nde görüşülen davada yaralamaya bağlı olarak ölüme sebebiyet vermekten üç yıl ceza almıştı.
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top