Anasayfa / Ekonomi / Almanya’da işsizlik rakamlarında tarihi düşüş

Almanya’da işsizlik rakamlarında tarihi düşüş


Almanya’da kasımda mevsimsellikten arındırılmış işsiz sayısı 13 bin azaldı, işsizlik oranı yüzde 6,3 ile tarihi düşük seviyeye indi.

DUSSE_P357

Almanya’da kasım ayında mevsimsellikten arındırılmış işsiz sayısı 13 bin azaldı, işsizlik yüzde 6,3 ile yeni tarihi düşük seviyeye geriledi.

Almanya Federal İş Ajansının bugün açıkladığı verilere göre, Almanya’da kasımda 5 bin azalması beklenen mevsimsellikten arındırılmış işsiz sayısı,13 bin kişi azaldı.

Avrupa’nın lokomotif ülkesi Almanya’da mevsimsellikten arındırılmış işsizlik oranı ise yüzde 6,3 ile Almanya’nın birleşmesinden bu yana ölçülen yeni tarihi düşük seviyeye indi. Ekim ayında, mevsimsellikten arındırılmış işsizlik oranı yüzde 6,4 düzeyindeydi.

Söz konusu dönemde mevsimsellikten arındırılmamış işsiz sayısı ise 16 bin azalarak 2 milyon 633 bin olarak belirlendi.

Federal İş Ajansı Başkanı Frank-Jürgen Weise, konuya ilişkin açıklamasında, iş gücü piyasasının olumlu yönde gelişmeye devam ettiğini belirtti. Weise, “İşsizlik düştü. İş gücü ve istihdam tekrar keskin şekilde arttı. Böylece iş gücü piyasası bu ay da iyi bir performans sergiledi” değerlendirmesini yaptı. kaynak trthaber
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top