Anasayfa / Sağlık / Aile Hekimliği İstanbul Öğrenme – Aile Hekimliği Sorgulama

Aile Hekimliği İstanbul Öğrenme – Aile Hekimliği Sorgulama


İstanbul Sağlık Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, kent genelinde 3 bin 645 aile hekimi görev yapacak. Aile hekimliği uygulamasında 3 bin 600 kişiye bir aile hekimi düşerken, bir hekim günde en fazla 40 hastaya bakılabilecek.

Her ailenin telefon rehberinde bir aile hekiminin numarasının bulunması gerekliliği bildirilirken, aile hekimleri, ”tedavi edici, aşılama, bebek ve çocuk, gebe ve loğusa takipler ile 15-49 yaş arası kadınların özellikle kanser gibi hastalıklar açısından takibi ile bakıma muhtaç ve yatalak hastaların tespiti” gibi hizmetlerin yanı sıra obezitenin önlenmesi gibi koruyucu sağlık hizmetleri görevleri üstlenecek.

Aile Hekiminin Sorumluluğu, Aile Hekimine Vergi
Aile Hekimliği Pilot Uygulaması Hakkında Kanun’la, Sağlık Bakanlığı’nın pilot olarak belirleyeceği illerde, birinci basamak sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi, birey ihtiyaçları doğrultusunda koruyucu sağlık hizmetlerine ağırlık verilmesi, kişisel sağlık kayıtlarının tutulması ve bu hizmetlere eşit erişimin sağlanması amacıyla aile hekimliği müessesesi oluşturulmuştur.

Aile Hekimim Kim? Aile hekimliği sorgulaması nasıl yapılır? Aile hekimlerinin sistemdeki yeri ne olacak? Aile hekimi hangi ilaçları yazabilecek? bütün bu sorunların cevaplarını haberimizde bulabilirsiniz. Aile Hekimim Kim olduğunu öğrenmek için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız.

İstanbul İçin Aile Hekimi Sorgulama PaneliSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top