Anasayfa / Gündem / Ağrı’da kaybolan 4 yaşındaki Leyla’dan günlerdir haber alınamıyor

Ağrı’da kaybolan 4 yaşındaki Leyla’dan günlerdir haber alınamıyor


Ağrı’da Ramazan Bayramı’nın ilk günü ailesi ile birlikte Bezirhane köyüne giden ve evin önünde kaybolan 4 yaşındaki Leyla Aydemir 4 gündür AFAD, jandarma ekipleri, korucular ve köylüler tarafından yapılan tüm aramalara rağmen bulunamadı.

Bugün ATV’de yayınlanan Müge Anlı’nın programında ise küçük kıza ait kaydedilen son görüntüler ortaya çıktı. Halen kayıp olan minik Leyla’nın üzerinde aynı kıyafet olduğu anlaşıldı. Baba Nihat Aydemir yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Şüphelendiğimiz biri yok. İçinde kızıl saçlı bir kadın ve bir erkeğin olduğu beyaz bir araç varmış. O aracı görenler var. Köye gelip şeker dağıtmışlar. İçinde 3 tane çocuk varmış. Biri mavi gözlüymüş, ona yoğunlaştık. Erkek 40 yaşlarında, kirli sakallı. Arabanın arka camı da kırıkmış.” dedi.

4 gündür her yerde aranan Leyla Aydemir ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Amca Musa Aydemir, minik kızın kaybolmadan önceki son görüntülerini paylaştı. Leyla’nın üzerindeki yeşil kıyafetiyle kaybolduğunu aktardı.

Amca Aydemir, “Ben videoyu çektim, sonra çocuğu eve teslim ettim. Bayramdı arkadaşlarımla çay içmeye devam ettim. Çocuk Ağrı’ya doğru yürüyordu.

Çok çekingen kimsenin yanına gitmeyen bir çocuk. O yüzden öyle davranıyor. Çocuk köyün yabancısı, yerlisi değil” dedi.

Bugün ATV’de yayınlanan ‘Müge Anlı ile Tatlı Sert’ programına küçük kızın anne ve babası telefon ile katıldı.

“BEYAZ ARAÇTA 3 ÇOCUK VARMIŞ”

Baba Nihat Aydemir yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Şüphelendiğimiz biri yok. İçinde kızıl saçlı bir kadın ve bir erkeğin olduğu beyaz bir araç varmış. O aracı görenler var. Köye gelip şeker dağıtmışlar. İçinde 3 tane çocuk varmış. Biri mavi gözlüymüş, ona yoğunlaştık. Erkek 40 yaşlarında, kirli sakallı. Arabanın arka camı da kırıkmış.” dedi.

“KIZIM SADECE ‘ANNE SÜT’ DİYEBİLİYOR”
Anne Şükran Aydemir ise kızının yemek yiyemediğini sadece ‘anne süt’ diyebildiğini söyledi. Anne Aydemir sözlerini şöyle sürdürdü:

“Görenler, duyanlar Allah rızası için söylesin. Kim götürdüyse hiçbir şekilde şikayetçi olmayacağım. Kim bana bunu yaptıysa Allah onu islah etsin.

Kızım yemek yemiyor, sadece biberonla besleniyor. Allah rızası için getirsinler. Ciğerim yanıyor. Yeter ki kızımı bana sağ sağlim getirsin. Kızım yabancıların yanına gitmez, doğru düzgün ailenin yanına gitmiyor. Utangaçtır. Kendini ifade edemez. Sadece ‘anne süt’ diyebiliyor. Küçük kardeşinin adı Ece, onu bile söyleyemiyor.”

NE OLMUŞTU?
Ağrı’da yaşayan Şükran-Nihat Aydemir çifti, iki gün önce sabah saatlerinde, bayram ziyareti için kent merkezine 15 kilometre uzaklıktaki Bezirgan köyüne gitti. Aile, yakınlarıyla bayramlaştıktan sonra Nihat Aydemir’in babasının evine geldi.

Aydemir çifti içeri girerken, küçük Leyla, kapı önünde oynamaya başladı. Yaklaşık 15 dakika sonra dışarı çıkan çift, kızlarını bulamadı. Çevreyi dolaşan, yakınlarının evlerine bakan aile tüm çabalara karşın Leyla’ya ulaşamayınca jandarmaya haber verdi.

Bunun üzerine bölgeye jandarma ve AFAD ekipleri sevk edildi.

KÖY VE ÇEVRESİ DİDİK DİDİK ARANDI, SONUÇ ALINAMADI
Güvenlik korucuları ve köylülerin de destek verdiği aramalarda, köy ve çevresi didik didik arandı.

Eğitimli köpeklerin de kullanıldığı çalışmalarda küçük kızın düşme ihtimali gözönünde bulundurularak derenin suyu kesildi.

Ekipler, dere boyunca ellerinde küreklerle küçük kızdan bir iz aradı. Ancak şu ana kadar herhangi bir sonuç alınamadı.

SIR 15 DAKİKA
Kızının arama çalışmalarını gözyaşları içerisinde izleyen anne Şükran Aydemir, “Bayrama kayınpederime gelmiştik. Çocuk amcasının yanında bir anda kayboldu. Kim götürdüyse getirsin, şikayetçi olmayacağız. Yeter ki kızımı sağ salim kucağıma alabileyim” dedi.

15 dakika içinde kızının ortadan kaybolduğunu belirten baba Nihat Aydemir ise, “Babamın evine gelişimizin ardından 15 dakika geçmedi, kızım kayboldu. Köylülerle aradık ama bulamadık. Jandarma ve AFAD burada kızımı arıyor. Kızımı gören, nerede olduğunu bilenlerin Allah rızası için bize bildirmelerini istiyoruz” diye konuştu.

Sosyal medyada Leyla Aydemir’in bulunması için destek kampanyası başlatılırken, arama çalışmalarının sürdüğü bildirildi. kaynak sabah
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top