Anasayfa / Gündem / Ağabeyleri İstanbul’da izini sürüp..!

Ağabeyleri İstanbul’da izini sürüp..!


Kendisini zorla evlendirmek isteyen ailesinden kaçan ve sevgilisinin İstanbul’daki ablasının yanına yerleşen Sinem Ç.’yi Erzurum’dan yola çıkan 2 ağabeyi öldürdü. “Töremiz bunu gerektiriyor” diye ifade veren cinayet zanlıları, Sinem’in sevgilisi Ahmet B.’yi “Seni de geberteceğiz” diye tehdit etti.

Habertürk Gazetesi’nden Müslim Sarıyar’ın haberine göre, İstanbul Arnavutköy’de önceki gün Sinem Ç., 2 ağabeyi tarafından vurularak öldürüldü. Cinayeti Sinem Ç.’nin zorla evlendirilmeye karşı çıkarak, sevgilisiyle birlikte yaşamaya başlaması nedeniyle işleyen katiller, “Töremiz bunu gerektiriyor” diye kendilerini savndu.

Erzurum’da yaşayan ve 6 Mayıs’ta 18 yaşına giren Sinem Ç., 2 yıldır Ahmet B.’yle sevgiliydi. Ailesi, Sinem Ç’yi başka biriyle evlendirmek istedi. Durumu sevdiği gence anlatan ve yaşının küçük olduğunu söyleyen Sinem Ç., ailesinden kaçarak Ahmet B. ile İstanbul’a geldi.

Sevgilisi Ahmet B. de Erzurum’dan İstanbul’a gelen Sinem Ç.’yi otogarda karşılayarak ablasının Arnavutköy’deki evine yerleştirdi.

Sinem Ç.’nin kaçtığı Erzurum’daki ailesi de onu öldürmeyi tasarladı ve planladı.

‘Seni de geberteceğiz’
Ağabeyleri ve enişteleri, cinayeti işlemek üzere Erzurum’dan yola çıktı. Önce İzmir’e giden, buradan araç kiralayan İsmet ve Vedat Ç. ile enişteleri Bayram Ç. İstanbul’a geldi.

Kısa sürede kız kardeşlerinin izini bulan ağabeyler, eve gidip Sinem’i dışarıya çağırdı. İddiaya göre ağabeylerinden Vedat Ç., genç kızı tek kurşunla vurarak öldürdü. Cinayet zanlısı kaçarak kayıplara karışırken, ambulansla Arnavutköy Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Sinem Ç. kurtarılamadı.

Hastaneye giden Ahmet B., Sinem Ç.’nin ağabeyleri tarafından arandı ve “Senin de sonun kardeşimiz gibi olacak bekle seni de geberteceğiz. O ölümü sen de tadacaksın” diye tehdit edildi.

‘Namusumuzu temizledik’
Olayın ardından çalışmalara başlayan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ve Arnavutköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, katil zanlılarını kısa sürede tespit etti. Aracın GPRS kayıtlarından yola çıkılarak zanlılar ağabey Vedat Ç. ile enişte Bayram Ç.’yi Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde yakaladı.

Gözaltına alınan her 2 zanlı da İstanbul’a gönderildi. Cinayet için İstanbul’a gelen diğer ağabey İsmet Ç.’nin ise arandığı bildirildi. İstanbul Asayiş Şubesi’ne getirilen zanlıların ilk ifadelerinde “Töremiz bunu gerektiriyordu, namusumuzu temizledik” dedikleri kaydedildi. kaynak cnnturk
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top