Anasayfa / Sağlık / Eşi doktor olan genç hemşire zatürreden öldü

Eşi doktor olan genç hemşire zatürreden öldü


AĞRI’nın Patnos ilçesi’nde bir sağlık ocağında hemşire olan, doktorla evli 1 çocuk annesi 26 yaşındaki Nuray Taşdan, ‘zatürre’ olarak bilinen ‘akut viral akciğer enfeksiyonu’ nedeniyle yaşamını yitirdi

haber detay 93382

Adıyaman’dan Patnos’a 3 yıl ince tayini çıkan Hemşire Nuray Taşdan, burada bir sağlık ocağında çalışmaya başladı. Hemşire Taşdan kendisi gibi sağlık ocağında çalışan doktor Sadrettin Taşdan ile tanışarak arkadaş oldu. Bir buçuk yıl önce evlenen Nuray-Sadrettin çiftinin Muhammed adını verdikleri bir de erkek çocukları dünyaya geldi.

Oğlu 8 aylık olan Nuray Taşdan, geçen Mart ayının başında sabah kalktığı zaman bayıldı. Patnos Devlet Hastanesi’ne kaldırılan hemşire Nuray, ilk müdahalenin ardından Van’daki Özel Lokman Hekim Hastanesi’ne sevk edildi. Burada ‘akut viral akciğer enfeksiyonu’ (zatürre) teşhisi konulan genç hemşire, bir ay boyunca yoğun bakımda kaldı. Nuray hemşire 3 Nisan akşamı ise hayata veda etti. Ölümüyle ailesini ve arkadaşlarını yasa boğan genç kadının cenazesi memleketi Adıyaman’a gönderildi.

Çalışma arkadaşları, Nuray hemşirenin bayılmadan bir hafta önce rahatsızlığından dolayı nefes almakta zorluk çektiğini söyledi. kaynak stargazeteSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top