Anasayfa / Gündem / Adana’daki Eş Cinayeti Davasında Flaş Gelişme!

Adana’daki Eş Cinayeti Davasında Flaş Gelişme!


Eşi ve sevgilisi olduğu iddiasıyla komşusunu öldüren kocaya verilen 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası 31 yıl 8 aya düştü.

haber detay 436876

Adana’da komşusu ile tatile giderek kendisini aldattığını iddia ettiği eşi ve eşinin sevgilisi olduğunu öne sürdüğü komşusunu tabancayla öldüren Yakup Yılmaz (39), 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Yılmaz’ın cezası, yapılan haksız tahrik ve iyi hal indirimiyle 31 yıl 8 aya indirildi. Yılmaz, “Bu olayda en çok mağdur olan ben ve 3 çocuğum oldu” dedi.

Dumlupınar Mahallesi’nde oturan Songül Yılmaz (27), kendine şiddet uygulayan eşi Yakup Yılmaz hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Eve yaklaşmama cezası verilen Yılmaz, eşi Songül’ün, komşuları oto yıkamacı Çetin Altun (36) ile denize tatile gittiğini öğrenince 20 Temmuz’da Altun’u arabasına binerken, eşi Songül’ü de evde tabancayla vurarak öldürdü.

detay detay 1020641

Olaydan 5 gün sonra yakalanıp tutuklanan Yakup Yılmaz, Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde karar duruşmasına çıktı.

2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve cinayet öncesi eşini eve hapsettiği için de 10 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması istenen Yılmaz, kendisi de evli olan komşuları Çetin Altun’un, “Ben bir hata yaptım, senin hanımınla bir kaç kez buluştum, görüştüm” diyerek önüne bıçak attığını ve “Cezamı veriyorsan şimdi ver, daha sonra arkamdan vurma” dediğini anlattı.

Komşuların, eşini denizde bir adamla gördüklerini, eşinin de kendisinden ayrılmak istediğini belirten Yımaz, olay günü Çetin Altun’un, “Sen adam değilsin, şerefsizsin” dediğini ve bir metre geri çekilip onu arabasında vurduğunu söyledi. Yılmaz, daha sonra gittiği evinde karısına “Birlikte olduğun adama bak, yeter artık” deyince “Ne olmuş, evlilik kağıt üzerinde, olmuşsa olmuş, sen adam değilsin” dediğini öne sürerek, onu da öldürüp kaçtığını anlattı. Yılmaz, “Bu olayda asıl mağdur olan 3 çocuğum ve ben oldum” dedi.

2 AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET, 31 YIL 8 AYA İNDİ

Mahkeme heyeti, katil zanlısı Yılmaz’ı önce 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum etti. Çifte cinayetin haksız tahrik altında işlendiğine kanaat getiren heyet, Yılmaz’ın cezasını duruşmadaki iyi halini de göz önüne alarak eşi Songül’ü öldürmekten 18 yıl 4 aya, Çetin Altun’u öldürmesi yönünden de 13 yıl 4 ay olmak üzere toplam 31 yıl 8 ay hapis cezasına indirdi. kaynak haberturkSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top