Anasayfa / Gündem / Adana’da canlı bombayı linç etmek istediler

Adana’da canlı bombayı linç etmek istediler


Adana’da neler yaşandı ? Adana’da canlı bomba olduğunu iddia eden bir kişiyi vatandaşlar linç etmek istedi. Adana’daki Sabancı Merkez Camii’nde cuma hutbesi okunurken üzerinde bomba olduğunu söyleyip din görevlisini rehin alan siyah giyimli kişi yakalandı; üzerinden de el yapımı patlayıcı çıktı.

haber detay h8578203_7355_m

Adana’da Sabancı Merkez Camii’nde Cuma hutbesi okunurken üzerinde bomba olduğunu ve patlatacağını söyleyen bir kişi, din görevlisini rehin aldıktan sonra cemaate dehşet dolu anlar yaşattı. Yaşanan izdiham sırasında yaralananlar oldu, güven timleri şahsı etkisiz hale getirdi.

HOCAYI REHİN ALDI
Ramazan ayının son Cuma Namazı için Sabancı Merkez Camii’ne giden Adanalılar korku dolu anlar yaşadı. Din görevlisinin hutbe okuduğu sırada siyah giyimli sakallı bir kişi, yanında oturanlara üzerinde bomba olduğunu ve kendini patlatacağını söyleyerek ayağa kalktı. Belinde sarı bir kablo sarılı olan şahıs, Cuma hutbesi okuyan din görevlisini rehin aldıktan sonra mikrofonu eline alıp göğsünü açarak üzerinde bomba olduğunu ve patlatacağını söyleyip dua okudu.

Bu sırada güven timleri şahsın üzerine atlayarak etkisiz hale getirirken, yaşanan izdihamda çok sayıda kişi yaralandı. Yaralananlar ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. İsminin Mahmut K. olduğu öğrenilen şahıs ise gözaltına alınarak Emniyet’e götürüldü.

ÜZERİNDEN EL YAPIMI BOMBA ÇIKTI
Emniyete götürülen şahsın üzerinden el yapımı boru tipi bomba çıktı.

GÖRGÜ TANIĞI: BANA ‘KENDİMİ PATLATACAĞIM’ DEDİ
Bir görgü tanığı ifadesinde, “Siyah giyimli sakallı bir adam bana ‘kendimi patlatacağım’ dedi. Ayağa kalktı. Belini açmış sarı kablolar görünüyordu. O sırada hocayı rehin aldı. Sonra mikrofonu alıp dua okudu. Ondan sonra vatandaşlar kaçıştı izdiham oldu birbirlerini ezdi” dedi.

CANLI BOMBA DİYE LİNÇ ETMEYE KALKTILAR
Öte yandan olayın ardından ilginç bir an da yaşandı. Canlı bomba olduğu sanılan ve camiyi karıştıran vatandaş linç edildi. Vatandaşların linç girişiminde bulunduğu söz konusu kişinin Mahmut K. olduğu öğrenildi. kaynak haberler
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top