Anasayfa / Gündem / Acılı evladın hayalleri böyle yıkıldı…

Acılı evladın hayalleri böyle yıkıldı…


KARAMAN’ın Ermenek İlçesi’nde mahsur kaldığı maden ocağında hayatını kaybeden 42 yaşındaki Bahri Üzer’in, geçen yıl Aksaray Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun olan oğlu 18 yaşındaki Mustafa Üzer, ‘Bu yıl üniversite sınavlarına tekrar hazırlanacaktım. Hayalim resim öğretmeni olmaktı. Ama artık annem ve kardeşlerime bakacağım. Hayallerimi başka bahara erteledim’ dedi.

haber detay 259931362

4 çocuk babası Bahri Üzer, 28 Ekim günü Ermenek’in Pamuklu Köyü Cenne Mevkii’nde Has Şekerler Madencilik Şirketi’ne ait linyit ocağında su baskını sonucu 17 arkadaşıyla birlikte mahsur kaldı. Aralarında Üzer’in de bulunduğu 8 işçinin cesetleri 17-18 Kasım tarihlerinde çıkartıldı. Üzer’in cenazesi Aşağı Çağlar Köyü’ne defnedildi. 18 işçiden 13’ünün çıkartıldığı maden ocağında kalan 5 işçi için arama çalışmaları devam ediyor.

Bahri Üzer’in 4 çocuğundan en büyüğü olan Aksaray Güzel Sanatlar Lisesi mezunu Mustafa Üzer, geçen yıl üniversite sınavlarına girdi ama kazanamadı.

Resim öğretmeni olmak istediğini belirten Mustafa Üzer, babası Bahri Üzer ile birlikte, bu yıl dershaneye gidip üniversite sınavlarına hazırlanmak için plan yaptı. Ancak dershaneye gidip kayıt olmayı beklerken acı olay gerçekleşti. Hayalleri yıkılan ve evin en büyük çocuğu olduğu için ailesine bakma sorumluluğunu hisseden Mustafa Üzer, artık üniversitede okuyup resim öğretmeni olmak yerine çalışıp, 42 yaşındaki annesi Dursun, kardeşleri 17 yaşındaki Ramazan, 15 yaşındaki Yasin ve 13 yaşındaki Sinan Üzer’e bakmaya planlıyor.

Hayallerini başka bir bahara ertelediğini ifade eden Mustafa Üzer, şunları söyledi:

‘Bu acı olaydan sonra üniversiteye gitmek istemiyorum. Annemin ve kardeşlerimin başında durmak istiyorum. Kardeşlerimden Yasin ve Sinan okuyor. Devletin, 2 kardeşime sahip çıkıp, onları okutmasını istiyorum. Ben ve bir yaş küçüğüm olan kardeşim Ramazan ile birlikte annem ve kardeşlerimize bakacağım. Aileme bakacağım için devletimizden de iş istiyorum.’

Anne Dursun Üzer de, ‘Devlet çocuklarımızı okutup, onlara destek olsun. Diğer çocuklarıma da iş versinler. Ben başka bir şey istemiyorum’ dedi.Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top