Anasayfa / Gündem / Acılı baba: Kimseyi suçlayamam

Acılı baba: Kimseyi suçlayamam


Muğla’nın Yatağan İlçesi’nde, balıktan zehirlendikleri sanılan bir çocuğu ölen, diğeri ise hastanede tedavi gören İsmail Öztemel, oğlu Batuhan Öztemel’in (19) ölüm nedeninin ön otopsi de ‘karaciğer enzimlerinin yükselmesi sonucu gıda zehirlenmesi’ olarak belirtildiğini söyledi. Kimseyi suçlayamayacaklarını da belirten Öztemel, “Çocuklarımın neden zehirlendiklerini adli tıptan gelecek kesin otopsi sonucuyla netlik kazanacak” dedi.

haber detay h0161706584895919_2

Turgut Mahallesi’ne yaşayan İsmail ve Hümayün Öztemel çifti, geçen 27 Ocak’ta, ilçede kurulan halk pazarından aldıkları hamsiyi akşam yemeğinde çocuklarıyla pişirip yedi. Ertesi sabah çocuklarını uyandırmak için odalarına giren anne Hümayün Öztemel, Yatağan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi öğrencisi olan ve bir kuaförde kalfalık yaptığı öğrenilen oğlu Batuhan Öztemel ile üniversite sınavına hazırlanan kızı Hurşide Öztemel’i (21) yataklarında hareketsiz halde buldu. Bunun üzerine 112 ekiplerinden yardım istendi. Sağlık ekipleri yaptıkları ilk incelemede Batuhan Öztemel’in yaşamını yitirdiği belirledi. Hayati fonksiyonlarının devam ettiği belirlenen Hurşide Öztemel ise ambulansla Milas 75. Yıl Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Akşam yemeğinde yedikleri balıktan zehirlendikleri sanılan iki kardeşten Batuhan Öztemel’in cesedi, Muğla Adli Tıp Kurumu Morgu’ndaki otopsinin ardından dün (perşembe) ikindide ilçe mezarlığında toprağa verildi.

Yatağan Termik Santrali’nden emekli baba İsmail Öztemel (47), acılarının büyük olduğunu belirtip, “Halk pazarından alıp, temizlettiğim balığı kendi ellerimle pişirdim. Ailecek saat 19.00 sıralarında yedik. Oğlum Batuhan saat 20.30 gibi işten geldi. O da kendisine ayırdığımız balığı ve bir gün önceden kalan börülce yemeğinden yedi. Akşam hiçbirimizde bir sıkıntı yoktu. Eşim ve ben erkenden odamızı çekilip, uyuduk. Çocuklarımız, biraz daha oturdular. Sabah eşim kendilerini uyandırmak istediğinde ise bu acı olayla karşılaşıp, 112 Acil Servis’i aradık. Hemen ardından jandarma aradı. Ne olduğunu sordu, kendilerine bizimde bir şey bilmediğimizi, gelip kendilerinin görmesini gerektiğini söyledim. ‘Akşam ne yediniz?’ diye sordular, ‘Balık’ dedim. Bunun üzerine gıda zehirlenmesi olabileceği şüphesi üzerinde duruldu. Kızım ve oğlum aynı odada kalıyor. Odada zehirlenmelerine neden olabilecek başka bir şey de yok. Kimseyi suçlayamam” dedi.

“ÖN OTOPSİDE ÖLÜM NEDENİ GIDA ZEHİRLENMESİ”

Kızı Hurşide’nin İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisinin devam ettiğini belirten baba Öztemel, “Yakınlarımızdan durumunun iyiye gittiğini öğrenip, seviniyoruz. Kızımdaki tahliller ve oğlumun ön otopsi raporuna göre kesin ‘balıktan zehirlendiler’ demek şu an için zor. Ancak, ön otopside karaciğer enzimlerinin yükselmesi sonucu gıda zehirlenmesine bağlı ölüm olarak belirtildi. Aynı yemekten eşim de ben de yedik ama bize bir şey olmadı. Ancak kesin sonuç asıl otopsiden sonra belli olacak. Yatağan Halk Pazarı’ndan aynı hamsiden başkaları da aldı ama buna benzer vaka görülmediğini öğrendik. Allah’tan kızımı bize bağışlamasını istemekten başka yapabileceğimiz bir şey yok” dedi. Öztemel, olayın ardından Muğla İl Halk Sağlığı Müdürlüğü yetkililerinin, incelenmek üzere yedikleri balıktan numune aldıklarını da söyledi. kaynak milliyetSizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top