Anasayfa / Teknoloji / Acer Iconia W700 – Bir Windows 8’li Tablet incelemesi

Acer Iconia W700 – Bir Windows 8’li Tablet incelemesi


Acer, Iconia W700 adını verdiği Windows 8 işletim sistemli tabletini bu ayın sonunda satışa sunacak.

Tayvanlı teknoloji üreticilerinden biri olan Acer, Windows 8 işletim sisteminin kullanıldığı Iconia W700 tableti Computex sırasında tanıtmış ve doğal olarak ürünü satışa sunmak için işletim sisteminin yeni sürümünün çıkış tarihini beklemeye çekilmişti. Ancak son gelen haberlere göre bu ay sonunda ürünün satışına başlanacak. Resmi tanıtımı dün gerçekleştirilen Iconia W700’ün çeşitli opsiyonel seçenekleri var. Dolayısıyla fiyatlar o opsiyonel seçeneklere göre çeşitlilik gösterebiliyor. Keza satışa sunulacağı ülkelere göre bu konfigürasyonlarda birtakım değişiklikler de olabilir, şu an belli değil.

Öncelikle ürünün teknik özellik kısmına bakalım.

Windows 8 işletim sistemi
11.6 inç boyutunda (1920 x 1080 piksel) 190 PPI piksel yoğunluklu çoklu dokunmatik IPS LCD ekran
Intel Ivy Bridge Core i3 ve Core i5 işlemci seçenekleri
Intel HD Graphics 4000 grafik işlemci
4 GB sistem belleği
64 GB ve 128 GB depolama seçenekleri
802.11 a/b/g/n ve Bluetooth kablosuz bağlantı teknolojileri
5 MP’lik (Full HD video çekimi de yapıyor) arka kamera, 1.3 MP’lik (720p video çekimi de yapıyor)
Micro HDMI ve 3 x USB 3.0 bağlantı noktaları
Çeşitli sensörler (yakınlık, yön vs)
Siyah ve beyaz renk seçenekleri
Stereo hoparlörler
8 saat kullanım süresi
2.3 pounds (yaklaşık 1 kg’a eşit)

Evet, teknik özellikler bu şekilde. Üründe 11.6 inç’lik Full HD çözünürlük destekli bir ekran yer alıyor ve bu ekranın en önemli kısmı da IPS LCD yapısında olması. Öte yandan işlemci seçimi Core i3 ya da Core i5’ten yana yapılabiliyor. Depolama anlamında da yine sunulan opsiyonel bir seçenek var; 64 GB ve 128 GB. Ancak atlanmaması gereken önemli noktalardan biri Core i3 işlemci seçeneğinin 64 GB’lık SSD ile geleceği.

Elbette tabletlerde kullanım süresi çok önemli ve Acer Iconia W700 tablette az önce teknik özellik tablosunda da belirttiğimiz gibi, 8 saatlik bir kullanım süresi sunuluyor. Ancak bataryaya dair detaylar belirtilmediği için bu 8 saatin hangi testler sonucu ortaya çıktığını bilemiyoruz.

Tablet bilgisayar yukarıdaki fotoğraftaki şekilde, kutu içeriğinde kablosuz bir klavye ile beraber geliyor. 26 Ekim’de satışa sunulacağı belirtilen bu ürünün fiyatlarının 1000 doları aşmayacağı biliniyor. Öte yandan Acer, işletmeler için özel bir çözüm hazırlamış ve iki yıl garanti süresini arttırabilme fırsatı sunuyor. Bunu da 50 dolar karşılığında yapıyor. Bu seçenek de opsiyonel. Yani isterseniz ekstra 2 yıllık sunulan garantiden yararlanmak istemeyebilir ve 50 doları ödemezsiniz.

Windows 8’li tabletlerin önümüzdeki dönemler için merakla beklenen cihazlar olduğunu rahatla söyleyebiliriz. Birçok kişi bu ürünlerin satışa sunulmasını ve Windows 8 ile birlikte tabletlerin nasıl bir hâl aldığını görmek istiyor. Sonuç olarak bu model Ekim ayı sonunda satışa sunuluyor. kaynak pclab

Resim Galerisi:Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top