Anasayfa / Gündem / 9 yıl sonra gelen haberle sevindiler ama…

9 yıl sonra gelen haberle sevindiler ama…


Jandarmanın kimlik kontrolünde 9 yıldır kayıp olduğu bilgisine ulaşılan genç, ilk uçakla Almanya’dan kendisini almaya gelen ailesini tanımadı, kavuşma sevinçleri yarım kaldı

Muğla İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin Muğla-Denizli karayolunda yaya olarak Denizli istikametine hareket halinde olan ve durumundan şüphelendiği 43 yaşındaki Edip Kalem’in Almanya’da oturan ailesi tarafından 9 yıldır arandığı ortaya çıktı.

Menteşe jandarmasının kimlik kontrolünde 9 yıldır kayıp olduğu bilgisine ulaşılan genç, ilk uçakla Almanya’dan kendisini almaya gelen ailesini tanımadı, kavuşma sevinçlerini yarım bıraktı.

Alınan bilgiye göre, Muğla- Denizli karayolunda şüpheli bir kişinin Denizli yönünde yürüdüğü ihbarını alan Menteşe Jandarma Komutanlığı ekipleri harekete geçti. Gazeller mevkisinde durdurulan şüphelinin üzerinden 43 yaşındaki Edip Kalem adına kimlik çıktı.

Jandama ekipleri, kimlik kontrolü yaparken o anları kamera ile de görüntüledi. Görüntülerde jandarmanın “Nereye gidiyorsun?” diye sorduğu Kalem, “Karayoluyla yürüyerek Ankara’ya gidiyorum” yanıtını veriyor. Jandarma “Ne iş yapıyorsun?” diye sorduğunda, “İnşaatlarda çalışıyorum, pamuk tarlalarında, zeytin bahçelerinde danışmanlık yapıyorum, iş deneyimlerim çok” diyen Kalem, üzerinde iletişim aracı olmadığını söyledi.

“Ulaşabileceğimiz bir yakınınız var mı?” sorusuna “Ankara’da bir şirketim var, olsa olsa onlar vardır” diyen Kalem’in tek başına bırakılmasının uygun olmayacağına karar veren jandarma ekipleri, “O zaman buyurun sizi misafir edelim, çay söyleyelim, karnınızı doyuralım” diyerek karakola götürdü.

Karakolda yapılan genel bilgi toplama (GBT) kontrolünde herhangi bir suça karışmadığı anlaşılan Almanya doğumlu Kalem’in kütüğünün Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesi Demirlciik Mahallesi nüfusuna kayıtlı olmasından hareketle mahalle muhtarıyla telefon bağlantısı kuruldu.

Muhtar, Kalem’i, 2008’den beri Almanya’daki ailesinin aradığını söyledi ve iletişim bilgilerini verdi.

AİLE İLK UÇAKLA ALMANYA’DAN GELDİ
Jandarmanın irtibat sağladığı ailesi, 9 yıldır aradıkları çocuklarının emin ellerde olduğunu öğrenir öğrenmez ilk uçakla İstanbul’a, ardından akşam saatlerinde Milas-Bodrum Havalimanına geldi.

Jandarmanın karşıladığı Sevim, İbrahim Kalem çifti, Menteşe İlçe Komutanlığına getirildi. 9 yıllık hasretlerini sağ salim buldukları oğullarına sarılarak gidermeye çalışan Kalem çifti gözyaşlarını tutamadı ancak aynı karşılık oğullarından gelmedi.

Gözyaşı döken yaşlı çifte şaşkın şaşkın bakan Edip Kalem, “Bu beyefendi ve hanımefendiyi gördüğüm için çok mutluyum. Hanımefendi ve beyefendiye sağlık ve mutluluk diliyorum ancak kendilerini tanımıyorum.” dedi.

Edip Kalem, jandarmanın Sevim, İbrahim Kalem’in anne ve babası olduğunu, Almanya’dan geldiklerini ve 9 yıldır kendisini aradıklarını söylemesi üzerine hayatını Türkiye’de sürdürmek istediğini belirterek şunları söyledi:

“Herhangi bir şekilde yurt dışına çıkmayı düşünmüyorum. Kendim burada yaşamak istiyorum. Hanımefendi ve beyefendinin olumlu katkısı olursa olumlu bir çerçevede bu beyefendi ve hanımefendi ile yaşamayı düşünürüm.” kaynak milliyet
Sizde Yorum Yazabilirsiniz:


Bunlar da ilginizi çekebilir


ANINDA HABER İÇİN BEĞEN TIKLAYALIM !!!

Scroll To Top